Pitný režim je důležitý i pro psy. Snadno se přehřejí a mohou i zemřít – odborník radí, jak rozpít i ty, co se k vodě příliš nehrnou

Pes ve vodě

Během léta by měl každý pejskař dohlédnout, aby jeho pes důsledně a zejména pravidelně dodržoval pitný režim Stejně jako ten lidský i psí organismus potřebuje vhodně vyladěný přísun tekutin.

Věděli jste, že během horkého počasí potřebují vaši psí společníci až 3x více vody, než během toho chladného? Vždy to samozřejmě závisí na jejich velikosti a samozřejmě i na fyzické aktivitě.

Pro pitný režim existuje dokonce i správný přepočet

Pamatujte si, že každý pes by měl za běžných okolností denně dostávat 50 ml vody, což počítáme na každé kilo váhy. V létě se pak tato potřeba zvedá až na dvojnásobek. Psi totiž nemají potní žlázy a pobyt na sluníčku je tak pro psy velmi náročný.

Pes

Foto: Pixabay

A abychom nezapomněli – voda je také důležitá z hlediska vyplavování toxinů a ochrany ledvin.

„Pokud pejsek odmítá pít, tak mu zkuste vodu „propašovat“ například tak, že mu dáte krmivo ve formě konzervy, která již z velké části obsahuje vodu, na rozdíl od granulí. Granule mu můžete také zalít vychlazeným kvalitním vývarem (samozřejmě z masa, ne z bujónu), který pejsek vypije raději než vodu. Pokud nechce pít nic, je nutné s ním dojít k veterináři, aby ho prohlédl a případně dodal tekutiny infuzí,“ říká odborník na výživu psů Jiří Švihálek

Jak poznat dehydrataci

To, že je u psa něco špatně poznáte z jeho dásní. Pokud jsou dásně vlhké a po mírném zatlačení prstu hned zčervenají je pejsek v pořádku. Jestliže však mají vybledlou barvu, může se jednat o dehydrataci. Zatahat ho může i za kůži za krkem. Jakmile kůži pustíte a ona se ihned vrátí na své místo, pak je vše v pořádku.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: TZ Yoggies.cz, https://www.superzoo.cz/skola/jak-poznat-prehrati-a-jak-psa-zchladit/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)