Chytré grilovací triky: Obsah plynové lahve prozradí voda a s čištěním mastnoty pomůže cibule

Grilování

Chytré grilovací triky: Obsah plynové lahve prozradí voda a s čištěním mastnoty pomůže cibule. Domácí grily jsou v moderní dob velmi oblíbené. Je to dobrá, i když ne úplně plnohodnotná náhrada venkovního grilování.

Takže se určitě nebojte a pusťte se do venkovních radovánek. Pokud chcete, aby vaše snažení bylo dokonalé, máme pro vás několik tipů, díky kterým je grilování hračka.

Alobal pomůže s čištěním

Základem je pořádně očistit gril. Pokud na něm uvízly připálené zbytky, jejich chuť určitě na čerstvém a šťavnatém steaku nechcete cítit. Nejlepší je na čištění použít drátěný kartáč. Jde to ale i s obyčejným alobalem. Stačí, když trochu rozpálíte gril a teplý povrch několikrát přejedete zmačkaným alobalem.

Grilování masa

Foto: Pixabay

Cibule dezinfikuje

Vydezinfikovat a vyčistit rošty lze i cibulí. Rozkrojte ji napůl, nabodněte třeba na grilovací vidličku a horký rošt potřete. Cibule uvolní šťávu, která pomůže mastnotu a nečistoty snadno odstranit.

Plyn už vám nikdy nedojde

Pokud máte plynový gril, pravděpodobně se vám někdy stalo, že plyn prostě došel a bylo po grilování. Kolik ho v láhvi je, se obtížně sleduje. Existuje ale trik, jak to lze celkem rychle zjistit. Na lahev pod uzávěrem nalijte hrnek horké vody a pak po lahvi rukou sjíždějte dolů. Dokud je teplá, plyn neobsahuje. Tam, kde plyn je, bude studená.

Citron a fígl s ním

Pokud máte problém s tím, že se vám kůže z ryb stále lepí na grilovací rošty. Pak je jednodušeji podložte kolečky citronu. Ryby skvěle ochutí – a jak bonus samozřejmě této nepříjemnosti velmi účinně zabrání. Ale pozor – pouhé potření roštů citronovou šťávou nestačí. Kolečko citronu je zkrátka kolečko citronu.

 

Zdroj: https://www.jidloaradost.ambi.cz/clanky/tipy-a-triky-od-grilaru/, https://www.unileverfoodsolutions.cz/inspirace-pro-kuchare/Grilovani_a_barbecue/tipy-a-triky-pro-grilovani.html, https://vseokoreni.cz/grilovani/aktuality, https://i-market.cz/blog/69_tipy-a-triky-pro-grilovani-na-drevenem-uhli.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)