Fígl na grilování: Steak ani karbanátek už nikdy nebude vysušený, zařídí to led

Grilování masa a zeleniny

Existují snadné triky, prostřednictvím kterých můžete své grilovací umění posunout na vyšší stupeň. Chutnou baštu připravenou na grilu si budete chtít dopřávat celý rok.

Maso a zelenina připravené na grilu jsou bezkonkurenční. Jídlo venku ovoněné kouřem prostě chutná tak nějak lépe, tak proč nevyužít konec babího léta k uvaření nějaké úžasné bašty. Pokud se počasí zkazí, dobroty zvládnete ukuchtit i na domácích grilech.

Citron na ryby

V české kuchyni nepatří ryby k preferovaným pokrmům a nejvíc jich pravděpodobně sníte právě během grilovací sezony. Na rozdíl od hovězího nebo vepřového se s rybami pracuje o něco hůř. Pokud chcete, abyste je snadno ugrilovali a kůže se nelepila na rošty, podložte je plátky citronu. Rybu ugrilujete snadno a bude mít příjemnou citronovou chuť.

Grilování

Foto: Pixabay

Led proti vysušení masa

Když dojde na grilování, nesmí chybět oblíbené hamburgery. Abyste z nich neměli tvrdé vysušené puky a mleté maso uvnitř zůstalo křehké a šťavnaté, použijte máslo nebo led. Stačí, když během grilování položíte malý kousek másla nebo kostku ledu na maso, a budete překvapení výborným výsledkem.

Špízy ochrání voda

Pokud nemáte kovové bodáky na masové nebo zeleninové špízy, můžete použít dřevěnou variantu nebo prostě špejle. Aby se ale během přípravy na roštu nespálily a nezačaly hořet, namočte je před vařením na 15 až 20 minut do vody.

Rošty a špek

Negrilujte na sucho, jídlo se bude lepit na rošty. Je dobré mít po ruce kousek špeku nebo nalít trochu oleje na papírovou utěrku a s tou pak povrch potřít. Někteří kuchaři používají zajímavou vychytávku. Rozkrojí bramboru napůl, potřou rozpálené rošty a jídlo se nepřichytává.

 

Zdroj: https://www.jidloaradost.ambi.cz/clanky/tipy-a-triky-od-grilaru/, https://www.unileverfoodsolutions.cz/inspirace-pro-kuchare/Grilovani_a_barbecue/tipy-a-triky-pro-grilovani.html, https://vseokoreni.cz/grilovani/aktuality, https://i-market.cz/blog/69_tipy-a-triky-pro-grilovani-na-drevenem-uhli.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)