Tyto vůně kočkám vadí! Zbavte se koček ze své zahrady

Kočka

Kočky jsou nádherná stvoření, která dokážou potěšit. Na druhou stranu, pokud si dělají z vaší zahrady (nebo dětského pískoviště) záchod, už to tak příjemné není. Ačkoli jsou kočky známé svou tichou a lehkou chůzí, někdy mají tendence válet se tam, kde se nám to zrovna nehodí – například na čerstvě přesazených sazeničkách! Pokud se chcete zbavit koček nenásilnou metodou, přečtěte si tento článek.

Aromatické rostliny kočkám nevoní

Zatímco my lidé, si vůně aromatických rostlin užíváme, kočkám některé z nich nemusí úplně sedět. Pokud ve své zahradě budete pěstovat tyto rostliny, kočky se jim budou vyhýbat: a tím může skončit i váš problém s kočkami! Můžete je vysadit na takových místech, kde nechcete, aby kočky chodily. Mezi rostliny, které kočky nesnáší, patří levandule, routa vonná, absint, trnité růže, pelargonie, citronový tymián nebo kopřivěnka psí (známá také pod názvem „strašák koček“).

Kočka1

Kotě: Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sušené bylinky a éterické oleje

Jestliže na své zahradě netoužíte mít tyto rostliny a soustředíte se například na pěstování krásného trávníku nebo máte čistě užitkovou zahradu, můžete kočky odradit i tím, že svou zahradu ošetříte sušenými bylinkami nebo éterickými oleji. Ty mají stejný účinek – opět vydávají vůni, která je kočkám nepříjemná, a ony se jí budou vyhýbat. Rozsypte sušené rostliny (výše uvedené) po své zahradě, nebo pomocí éterických olejů aplikujte na květináče nebo třeba kameny. Místo sušených bylin je možné využít také kajenský pepř, který vysypete přímo na půdu zahrady.

Citrusy kočky rády nemají

Vůni citrusů se kočky vyhýbají, takže i v tomto případě se jich můžete zbavit bez toho, že byste jim ublížili. Jednoduše sbírejte slupky z citrusového ovoce a rozsypte ho na těch místech zahrady, kde kočky nechcete.  Stejným způsobem funguje i lógr z kávy.

Kočka: Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!