Sklizeň růžičkové kapusty a její zpracování: Recept na tvarohové krokety s kapustou

růžičková kapusta

Pěstujete na zahradě růžičkovou kapustu? Kdy je vhodná doba pro sklizeň? Jak tuto zdravou a chutnou zeleninu využít v kuchyni? Prozradíme, jakožto i přinášíme zajímavý recept na tvarohové krokety s kapustou. Pochutnají si velcí i malí strávníci.

Růžičková kapusta je jednou z mála zelenin, kterou lze nechat venku a sklízet uprostřed zimy. Však je po přejití mrazem ještě chutnější a křupavější. Doma pěstovaná chutná nejen mnohem lépe, ale také dosti ušetříte, neboť v obchodě je poměrně drahá. Pakliže zasadíte rané i pozdní odrůdy, tak můžete sklízet od podzimu a přes celou zimu.

Jak na správnou sklizeň

Kapustičky se sklízí, dokud jsou malé. Standardní odrůdy jsou nejchutnější právě poté, co přejdou první mrazíky. Ale také novější odrůdy, zpravidla hybridní, jsou vyšlechtěny tak, aby byly sladké a chutné už od samého začátku. Sklízíme zpravidla odspoda. Pakliže budete sklízet odshora (horní část můžete vařit vcelku jako samostatnou zeleninu), tak spodní začnou nalévat a růst.

Zpracování růžičkové kapusty v kuchyni

Na této zelenině je skvělé to, že je nejen odolná, zajistí vám čerstvost díky možné sklizni v zimě, jakožto nabízí pestré využití v kuchyni. Růžičkovou kapustu lze jen povařit a přidat jako přílohu, můžete ji smažit i zapéct. Růžičky lze nechat vcelku, nebo rozdělit na menší kousky. Velmi chutná je zapečená růžičková kapusta s bramborami, kdy vše zalijete sýrovo-vaječnou vrstvou. Pokud chcete zkusit něco nového, netradičního, pak rozhodně vyzkoušejte následující recept.

kapusta

Foto: Pixabay

Tvarohové krokety s růžičkovou kapustou

Poduste kapustu, poté ji promíchejte s měkkým tvarohem (30 g). Z těsta vytvořte menší kuličky, které následně obalte v hrubé mouce a vhoďte je do vroucí vody. Krátce povařte. Tyto krokety jsou skvělou přílohou například k pečenému masu, ale můžete je konzumovat samotné, případně namáčet v dipu.

Zdroj: ireceptar.cz, toprecepty.cz

Náhledové foto: Pixabay