Trpíte alergií, přesto chcete psa? Plemena vhodná pro alergiky

havanský psík

Jste alergik, ale tak moc toužíte po psí společnosti? Trpí vaše dítě alergiemi, přesto je jeho přáním mít psa? Věřte, že je to možné. Které rasy jsou vhodné?

Pakliže jste citliví na alergeny, které jsou obsaženy ve zvířecí kůži či slinách, neznamená to striktně, že si nemůžete pořídit psa. Zásadní je volba vhodné rasy, jakožto i dodržení pár zásad v rámci omezení alergické reakce na psího parťáka.

Eliminace alergické reakce na psa

Pravidelně čistěte a myjte psí pelíšek. Je třeba ho udržovat v čistotě. Používejte doma zvlhčovač vzduchu. Použít můžete i účinný čistič vzduchu. Kartáčujte psa alespoň 4 až 5x týdně, jakožto ho 1x měsíčně vykoupejte ve speciálním anti-alergickém šamponu.

Plemena vhodná pro alergiky

Basenji je vhodnou volbou, neboť co se týče samostatného čištění, je v tomto směru stejně šikovný jako kočka. Dokáže pečovat o svou srst sám, k tomu jeho krátké a měkké chlupy nelínají. Což přináší menší následky pro váš citlivější imunitní systém. Méně chlupů znamená menší šanci alergické reakce.

Z tohoto důvodu je dalším vhodným kandidátem čínský chocholatý pes, který prakticky nemá žádnou srst. Líná tak velmi málo, či vůbec. To závisí na tom, jak často je upravován. Pokud jste alergik, tak se nemusíte vzdát i lásky k dlouhosrstému plemenu. Takový havanský psík či shih-tzu jsou vhodnou volbou pro alergiky, jakožto i bišonek. Jedná se o psí parťáky mající nadýchané kožíšky. Takováto srst pomáhá eliminovat vypadávání chlupů všude kolem.

basenji

Foto: Pixabay

Vodní psi pro alergiky

Mezi vhodná plemena pro alergiky patří rovněž irský vodní španěl, neboť jeho srst s kudrlinkami znamená ještě méně línání. Je třeba ho však pravidelně kartáčovat. Obdobně je tomu v případě pořízení portugalského vodního psa. Je dobrou volbou pro osoby s mírnou alergií. Toto plemeno je bez podsady, díky tomu opravdu málo líná. I zde je třeba pravidelná péče v podobě kartáčování a koupání.

Knírač pro osoby s mírnou alergií

Pokud vás okouzlilo toto plemeno, tak je vhodné pro osoby s mírnou alergií. Knírač může línat, není to však ve velkých chomáčích najednou. Množství línání lze udržovat zase díky pravidelné péči a každodennímu vyčesávání.

Zdroj: hobbio.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay