Nejlepší odměna pro psa? Upečte mu jednoduché, zdravé a chutné domácí pamlsky

pes

Upéct psovi domácí pamlsky je snadné, rychlé a jedná se o nejzdravější variantu, jak svého chlupáče odměnit. Domácí sušenky jsou bez obsahu tzv. éček a různých nežádoucích přísad, jakožto bez soli a cukru. Váš pes je bude milovat. A možná si na nich pochutnáte i vy, neboť jsou opravdu delikátní.

Játrové sušenky se spirulinou

Jak na tuto laskominu pro psího parťáka? Nakrájejte 2 mrkve na malé kousky (nebo je můžete nastrouhat) a přidejte 500 g kuřecích jater, cca 2 čajové lžičky spiruliny a 250 g ovesných vloček. To vše promixujte. Naplňte do srdíčkové pečicí podložky. Pečte na 160 ° C a zhruba 20 minut. Pokud nemáte pečicí podložku, tak můžete vytvarovat placičky.

Rybí sušenky s bylinkami

Zdravé a chutné sušenky, po kterých se váš chlupáč bude olizovat. A možná nejen on, ale i vy neodoláte a ochutnáte. Jak na tyto rybí pamlsky? 2 polévkové lžíce ovesných vloček rozmixujte nebo je namelte na mouku (můžete rozdrtit i v hmoždíři), přidejte 1 najemno nastrouhanou mrkev a 3 snítky oregana. Všechny suroviny rozmixujte. Přidejte 1 balení rybiček v oleji a 2 vejce. Pokud bude třeba, můžete zahustit ještě dalšími vločkami, případně naopak naředit vodou. Sušenky pečte na 190 ° C a cca 25 minut.

psí piškoty

Foto: Pixabay

Psí sušenky jen ze 3 ingrediencí

Sušenky, na kterých si můžete pochutnat i vy. Ano, jsou chutné a vláčné. Nastrouhejte najemno 2 střední mrkve, přidejte 1 hrnek rozmixovaných vloček a 1 tvaroh. Zpracujte těsto, ze kterého tvořte malé kuličky, ze kterých pak dnem skleničky nebo vidličkou udělejte placičky velikosti podle vaší potřeby. Pečte na 170 ° C po dobu 10 až 15 minut.

Tuňákové psí pamlsky

Snad každý pes miluje ryby. Pokud i ten váš, tak tyto sušenky si zamiluje. Na výrobu této psí delikatesy potřebujete jen ovesné vločky, plechovku tuňáka, česnek, vejce a trochu vody. Jak na to? V míse smíchejte 1 hrnek nadrcených ovesných vloček s plechovkou tuňáka, 2 stroužky česneku, přidejte 1 vejce a ½ hrnku vody. Vypracujte vláčné těsto. Poté ho rozválejte a nakrájejte na libovolné tvary (kostičky, obdélníčky). Pečte na 175 ° C a zhruba 30 minut.

Zdroj: obchod.dogfitness.cz, autor

Náhledové foto: Pixabay