Jak grilovat panenku: Stačí pepř, sůl, správná teplota a doba grilování

Grilování panenky

Grilování je sice letní aktivitou, nic méně při dnešním množství různých druhů grilů si můžete tuto skvělou specialitu připravit doma bez problémů sami. My jsme si panenku koupili a vyzkoušeli ji ugrilovat na klasickém elektrickém grilu s rošty. O nic složitého se nepochybně nejednalo a výsledek stál rozhodně za to. My se tedy na náš jednoduchý způsob podíváme poněkud podrobněji. Upozorňujeme, že každý griluje panenku jinak. Záleží tedy na individuálních preferencích každého z nás.

Maso je třeba vytáhnout z chladničky dříve

Přesně tak. V první řadě jsme vytáhli panenku z lednice zhruba 45 minut před tím, než šla na samotný gril. Maso by si mělo odpočinout a adaptovat se na pokojovou teplotu. Samotnou panenku jsme příčně nakrájeli na jakési špalíčky mající tloušťku zhruba kolem 1,5 až 2 cm. Všechny kousky byly zhruba stejné.

Panenka po položení na grilPanenka po položení na gril: Foto Radek Štěpán 

Bez nakládání na gril

Připravené kousky jsme si přinesli ke grilu a rozžhavili ho na 200 stupňů Celsia. Panenka se může samozřejmě grilovat i při o něco vyšší teplotě, nám stačila zmíněná. Poté už jsme maso osolili a opepřili z jedné strany. Tou jsme ho poté na samotný gril nakladli a následně posolili a popepřili ze strany druhé. Vůbec nic složitého. Grilovali jsme panenku po obou stranách po dobu 3 minut. Uvnitř byla ještě malinkato narůžovělá. Pokud preferujete méně šťavnatou panenku, budete pochopitelně grilovat déle.

Grilovaná panenka a kukuřičnými a sýrem haloumiGrilovaná panenka a kukuřičkami a sýrem haloumi: Foto Radek Štěpán 

Maso je třeba nechat odležet, přílohou nemusí být brambory

Přesně tak, ugrilované maso jsme nechali odležet zhruba nějakých 5 minut a následně podávali. Přílohou nám byly grilované kukuřičky, jinak lze klidně volit i grilovanou zeleninu. Pokrm je tak poněkud odlehčenější. Možná stojí za to i kousek sýra haloumi.

Zdroje info: Autor, bezpecnostpotravin.cz, ceskatelevize.cz

Grilování panenky: Náhledové foto Radek Štěpán 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.