Nenechte mšice zničit vaši úrodu okurek! Zbavte se jich co nejdříve

Mšice

Mšice jsou malí tvorečkové, kteří ale mohou být velice nebezpeční. Zejména pro rostliny, které ještě nedosáhly své plné velikosti. A nejsou problémem jen okrasné zahrady, ale také té užitkové. Napadnout mohou také vaše okurky. V takovém případě může dojít ke zničení listů a následně také k nevytvoření listů. Proto je nutné zakročit téměř okamžitě poté, co mšice odhalíte. Chemickým přípravkům se vyhněte, protože ty byste potom zkonzumovali ve svých okurkách.

Berušky

Berušky nebo chcete-li slunéčka sedmitečná patří mezi velice užitečný hmyz ve vaší zahradě. Je to totiž dravý hmyz, který si snadno poradí se samotnými mšicemi. Jako bonus se živí také mravenci, kteří mohou být důvodem, proč se mšice tak šíří zahradou. Mravenci je totiž mohou roznést po poměrně velkém prostoru. Zkuste na poli nebo na louce nasbírat několik berušek a vypustit je v okolí napadených rostlin. Berušky se budou za nějaký čas množit ve vaší zahradě samy.

Berušky

Foto: Pixabay

Na mšice pomocí popela

Pokud na svých rostlinách objevíte mšice, je načase zakročit. První pomocí, která se používá již celá léta, je smíchat jednu lžíci prostředku na nádobí s jedním litrem vody. Touto směsí polijte napadené rostliny. Namočené rostliny ihned posypte popelem ze dřeva, který mšice zahubí. Právě díky směsi prostředku na nádobí a vody se udrží na rostlině.

Rostliny proti mšicím

Existují rostliny, které mšice nemají rádi. A ty je možné využít k jejich odstranění. Jedním z nich jsou brambory a rajčata. Nakrájejte je a vhoďte je do vroucí vody. Čím více zeleniny ve vodě bude, tím lépe. Poté nechte 4 hodiny naležet a slijte. Tímto „odvarem“ polijte okurky. Za několik dní by mšice měly zmizet. Další pro mšice neoblíbenou plodinou je česnek. Oloupejte si česnek a rozmixujte ho. Měli byste mít 100 g této pasty. Zalijte ji jedním litrem studené vody a nechte odstát na tmavém místě po dobu 5 dnů. Poté slijte a tekutinu před použitím nařeďte vodou (5 dílů vody na 1 díl česnekového odvaru). Zalijte tím okurky a tento postup provádějte jednou denně.

Pampeliška pro boj se mšicemi

Pampeliška (nebo smetánka lékařská, Taraxacum officinale) je v zahradě považována za plevel, ačkoli se jedná o léčivou rostlinu. Můžeme ji použít ale také proti mšicím. Vykopejte několik pampelišek a kořeny, listy i květy nasekejte. Zalijte to vodou a po třech dnech můžete scezenou kapalinu používat k zálivce okurek.

Čistá voda

Prvním řešením, po kterém obvykle ale sáhne každý zahradník, je opláchnutí mšic z rostliny proudem čisté vody. Zálivka na listech okurky ale může způsobit nechtěné plísně, na které je tato rostlina velmi náchylná. Nikdy to neprovádějte navečer, aby rostlina stihla vyschnout.

Zdroj: https://sovetclub.ru/kak-izbavitsya-ot-tli-na-ogurcah

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!