Zapomeňte na drahé přípravky. Skořice mravence dokonale odradí

Mravenci

Léto se pomalu blíží a mravenci se přemisťují zvenčí i do interiérů domů. V přírodě jde určitě o tvory, kteří nejsou výrazně nevítanými hosty, v interiéru je tomu ale přesně naopak. Odpudit mravence lze pochopitelně pomocí různých chemických přípravků, domků nebo čehokoli dalšího. Utrácení peněz za chemii je ale zbytečné, jelikož nezvané návštěvníky vypudí třeba taková obyčejná mletá skořice. Najdeme ovšem i spousty dalších levných prostředků, které určitě v domácnosti máme. Podívejme se na ně tedy podrobněji.

Skořici stačí nasypat a budou se dít divy

Asi se budete divit, ale rozsypaná skořice skutečně mravence zastaví. Stačí ji nasypat tam, kde víte, že existují mravenčí cestičky. Výbornou volbu mimo jiné představuje také speciální přípravek, který si doma vyrobíte bez problémů sami. Potřebovat k tomu budete:

  • polovinu lžičky skořicového esenciálního oleje,
  • 1 hrnek vody,
  • vatové tampóny,
  • skořici vcelku. 

Skořicový olej se smíchá s vodou a následně se namočí vatový tampón. Vyčistit s ním můžete všechna místa, kam mravenci rádi chodí. Následně už se jim tam chtít nebude. Ideální je opakovat tuto činnost jednou denně.

Skořice

Foto: Pixabay

Ocet na mravence

Zbavit se mravenců lze i pomocí obyčejného octa. Do rozprašovače nalijete hrnek octa a stejné množství vody. Dokonale promíchejte a nastříkejte na místa, kde se mravenci vyskytují. Ideální je používat tento přípravek v exteriéru. Vonět bezesporu nebude. Pozor ale na stříkání rostlin, mladé listy může tento roztok poškodit.    

Kávovou sedlinu nevyhazujte

Kávová sedlina na mravence také působí. Stačí, když jí posypete místa, kde se mravenci sdružují. Ideálně je rozprostřít kávovou sedlinu u rostlin nebo v rozích místností.

kávová sedlinaFoto: Pixabay

Vystačíte si i s levandulí

Levandule mravencům také dvakrát nevoní. Levandule nicméně voní nám lidem. Mnohdy stačí i obyčejná sušená levandule a mravenců se zbavíte velmi rychle.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk, https://www.housedigest.com/1303212/how-use-cinnamon-keep-ant-out-house/, https://www.quora.com/Does-cinnamon-really-repel-ants

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.