Bytový architekt: Proč vsadit při realizaci zahrady a posezení na specialisty

Design

Uvažujete o nové zahradě, která bude vypadat dokonale? Pokud ano, rozhodně se vyplatí vsadit na služby profesionálních architektů. Ti dokážou zajistit mnohé služby, jež dovedou celkový vzhled k dokonalosti. My se v následujících řádcích zaměříme na to, co všechno vám specialisté dokážou nabídnout. Moderní koncept zahrady rozhodně stojí za to.

Efektivní uspořádání jednotlivých zón

Každá zahrada se vyznačuje tím, že disponuje určitými zónami, jež by měly být dokonale sladěny. Spolehlivý bytový architekt dokáže bez problémů tyto zóny sladit tak, aby se doplňovaly. Na mysli máme především zónu posezení, koupání, pěstování plodin, místo s květinami či prostor se vzrostlými stromy. Vše by mělo být v prostoru umístěno tak, aby se člověk cítil příjemně.

Design

Foto: czech designers

Sázka na kvalitní materiály

Alfou i omegou jsou bezesporu také ty správné materiály, které se při realizaci zahrady používají. Hodně oblíbený je zejména kámen, který si najde místo třena v podobě zídek, různých teras, sklepů nebo jako dekorace. Zapomenout nelze ale ani na dřevo, jež se dá elegantně využít při stavbě pergoly nebo jiného zahradního posezení. Zapomenout přitom nelze ani na kov. hodně oblíbený je v současnosti především hliník. Takové pergoly s otočnými lamelami jsou maximálně funkční a stylové.

Přizpůsobí zahradu i ostatním aspektům

Máte doma psa nebo jiného domácího mazlíčka? Pokud ano, určitě je zapotřebí přizpůsobit se jeho potřebám. Neměl by mít přístup k okrasným záhonům ani plodinám. Stejně tak musí vykonávat potřebu v určitých místech. Zapomenout nelze ani trávník, jenž se musí dokonale upravovat, a to v pravidelných intervalech. Milujete netradiční prvky? Pak si můžete být jistí tím, že specialisté vám nabídnou takové, které se vám budou líbit a zahrada dostane ještě další rozměr.

Náhledové foto: czech designers

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.