Jak na záchranné hnojení třešní, které je ještě dokáže nakopnout k lahodné úrodě

Třešeň

Jak na záchranné hnojení třešní, prostřednictvím něhož lze stromům dodat na poslední chvíli všechny důležité živiny? Pomohou osvědčená profesionální hnojiva i pomocníci z vlastní zahrádky.

Hnojení třešní je během nezbytným postupem, který má zásadní vliv na kvalitu a množství sklizně. Pro dosažení co nejlepších výsledků je však nutné dodržovat správnou péči o strom v průběhu celého roku. A co podniknout právě teď?

Co vědět o hnojení

Třešně se potřebují dobře vyvíjet a růst až do doby, kdy začnou plodit. V tomto období je nutné jim zajistit dostatečný přísun dusíku, který podporuje růst stromu a tvorbu nových větví. Hnojení dusíkatými hnojivy by mělo být provedeno v období od konce dubna do poloviny května. Doporučuje se použít dusičnan amonný v množství 30-40 g na 1 m². Hnojivo je třeba rovnoměrně rozptýlit ke kořenům.

Další důležitou složkou hnojení třešní je draslík, který zvyšuje výnos a kvalitu plodů. Na jaře je nutné aplikovat draselná hnojiva, která obsahují draslík v dostatečném množství. Hnojiva s obsahem draslíku se aplikují v období od května do června. Doporučuje se použít dřevěný popel.

Třešně

Foto: Pixabay

Fosfor, vápník a bór

Důležitým prvkem pro plodnost třešní je také fosfor. Fosfor pomáhá stimulovat kořenový systém a podporuje tvorbu květů a plodů. Pro dosažení dobrých výsledků se proto ke třešním doporučuje v období od dubna do května aplikovat fosforečná hnojiva (například superfosfát).

V neposlední řadě je důležité jim zajistit i dostatečný přísun vápníku a bóru, které jsou nutné pro zdraví stromu a tvorbu plodů. Vápník pomáhá posílit poupata, zatímco bór posiluje stopku plodů. Aplikace vápníku a bóru se provádí v období od dubna do června. Vápník lze aplikovat v podobě vápenné mouky nebo dolomitové mouky.

Zdroj: https://www.zahradnictvi-spomysl.cz/navod-na-pestovani-tresni-a-visni/, https://www.ireceptar.cz/zahrada/tresne-visne-hnojeni-30000623.html, https://facedobra-com.translate.goog/sekreti-garnogo-vrozhayu-vishni-chim-potribno-pidzhiviti-derevo-dlya-velikogo-vrozhayu/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)