Dva tipy na pokojové rostliny pro zimní měsíce

Sukulenty

I když během zimy žádný správný zahradník nespí, přesto je výběr činnosti tak trochu omezený. Tak prč se jednou nesoustředit na pokojové rostliny a nezkusit pro jednou něco nového? Máme pro vás dva užitečné tipy.

Můžete vyzkoušet něco docela nového, co jste nejspíš ještě nikdy nedělali. A také vám poradíme s pěstováním jedné oblíbené pokojovky.

Vysévejte kaktusy

Ano, není nic lepšího, než si je vypěstovat od miminka. A jak na to? Do vytápěného skleníku si připravíme výsevní misky s průhledným krytem a naplníme jej substrátem určeným na pěstování kaktusů. Vhodný substrát má ideální namíchané složky na pěstování kaktusů a sukulentů. Obsahuje křemičitý písek, jemnou lávu, perlit, antuku, zeolit.

Přesazování semenáčků je snadné

Semínka vyséváme doširoka a mírně je do substrátu zatlačíme. Tenká vrstva lávových kamínků na povrchu zabrání rozšiřování houbových chorob. Výsev rosíme dešťovou vodou. Když se na povrchu objeví první semenáčky, začneme častěji větrat a později kryt zcela odstraníme.

Břečťan

Foto: Pixabay

Vyzkoušejte pěstování břečťanu

Břečťan popínavý (Hedera helix) je dnes k dostání v mnoha variantách. Nádherně vypadá, snadno se pěstuje a čistí vzduch. A co bude potřebovat ke své spokojenosti? Nejlépe se břečťanu daří v polostínu až stínu. Pokud má panašované listy, doporučuje se světlejší stanoviště. Vyhovuje mu chlad 12 ° C – 16 ° C nebo temperované prostředí 18 ° C – 20 ° C. Optimální je vysoká vzdušná vlhkost.

Kdy břečťan zalévat?

Zalévejte, jakmile je kořenový byl suchý na dotek. Vyhovuje mu vlažná voda. Rostlině prospívá i rosení. Hnojivo lze aplikovat v březnu a červnu. Stačí zastrčit 1- 2 hnojivé tyčinky do substrátu. Přesazování je vhodné každé dva roky na jaře. Břečťan snáší i radikální zpětný řez. Rostlina a zejména její plody obsahují jedovaté látky, tak pozor na domácí mazlíčky.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-pestovat-brectan-24602.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)