Zajistěte si pro letošek balkonovky z domácích zdrojů. Je to opravdu jednoduché, ale začít musíte včas

Petúnie

Blíží se čas i na předpěstování květinových sazenic. I když se může zdát, že je ještě brzy, není tomu tak. Řadu balkonovek je totiž nutné vysévat už v únoru. Upravte stoly a police, důkladně vyčistěte výsevní nádoby a jejich kryty.

Jedině tak budete mít vše připraveno na dobu, když budete moci začít s prvním pěstováním. Nebudete tak muset ztrácet čas s něčím, co se vám v minulosti jenom nechtělo dělat.

Nechte vše důkladně vyklíčit

Pro většinu rostlin určených na balkony je však ještě na setí brzy. Do misek na parapetní desky můžete vysít muškáty, které velmi dlouho klíčí. Zde může vše trvat třeba i několik měsíců a tak je dobré myslet na vše s předstihem. Klíčení je celkem jednoduchý postup. Obvykle je spojený s tím, že semena necháte namočená ve vodě 24 hodin. Potom je dáte na teplé místo například na mokrou vatu, kterou je nutné i nadále neustále vlhčit. Použít se však dá také buničina, nebo odličovací tampony.

Muškáty

Foto: Pixabay

Použijte správný substrát

Použijte substrát na předpěstování sazenic. Jako první vysejte muškáty, lobelky a petúnie. Prvními kvítky vás potěší už v květnu. Důležité je mít k dispozici skutečně tu hlínu, která se na dané květiny a rostliny hodí. Každá potřebuje jiné živiny a látky, proto jim je dopřejte. Také nezapomínejte na to správné hnojivo, taktéž v těch správných dávkách. Pamatujte, že lepší je méně, než to s dávkou přepálit. Ta by mohla znamenat popálení vašich rostlin, které by následně bohužel odumřely.

Vytvořte teplo a také vlhkost

Výsev polijte a zakryjte potravinářskou fólií, aby nevysychal. To je opravdu nesmírně důležité, jelikož jedině tak vytvoříte pro vaše rostliny ty pravé podmínky. V podstatě vám vznikne jakýsi improvizovaný skleník. Tím chceme říci, že dáte rostlinám jak potřebné teplo, tak i potřebnou vlhkost. Dále docílíte i toho, že substrát nebude tolik vysychat, jelikož voda nemá kam unikat. To se podepíše i na tom, že přilévat vodu nebude nutné tak často. Naopak.

Zdroj: https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-297144-abyste-meli-balkonovky-jak-ze-zurnalu-zacnete-prave-ted

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)