Osvěžující pleťová maska z jablek: recept na krásu vaší pokožky

Jablko

I když jablka patří mezi ovoce, které ve správných podmínkách můžeme skladovat dlouhodobě, nevydrží věčně. A tak možná hledáte způsoby, jak je využít. Jablka se nemusí jenom jíst. Můžete je využít také k přípravě domácí kosmetiky – například k výrobě pleťové masky. Jablka obsahují spoustu vitamínů, živin a antioxidantů. Jejich sílu si můžete vychutnat při konzumaci nebo také při přikládání k pokožce. Jak na to?

Skrytá síla jablek

Dopřejte si alespoň jedno jablko denně a získáte tím celou spoustu zdravotních výhod. Kromě toho, že dodávají vašemu tělu spoustu vitamínů, umí také oživit vaši pokožku, když je použijete ve formě kosmetiky. V jejich dužině se skrývají vitamíny C, E, K, B a kyselina listová. Tyto složky vyživují pokožku a posilují cévy. A když je pokožka zdravá a plná vitamínů, je také krásná. Kromě toho jablka obsahují i antioxidanty, které si dokážou poradit s volnými radikály. Chrání tak například kolagenová vlákna – která jsou důležitá pro mladistvý vzhled vaší pokožky.

Jablko

Foto: Pixabay

Jablečná maska – účinky

Jablečná maska je ideální pro každého, kdo touží po mladé, čisté a zářivé pleti. Protože není náročná na přípravu ani použití, neexistuje důvod, proč byste ji nemohli vyzkoušet. Stačí, když si jablko nastrouháte a poté přiložíte na obličej po dobu 15 minut. Pokud jablko obsahuje příliš mnoho šťávy, je dobré je před přiložením na obličej vyždímat nebo nechat okapat. Po 15 minutách ji můžete smýt.

Jablečná maska s jogurtem

Klasickou jablečnou masku můžete obohatit ještě o jogurt. Tím si usnadníte její nanášení a obohatíte ji o další ingredience prospěšné pro zdraví vaší pokožky. Jedno jablko nastrouhejte na jemno i se slupkou, přidejte lžíci bílého jogurtu, lžíci medu a lžíci mletých ovesných vloček. Vše pořádně promíchejte a naneste na obličej. Nechte působit 10 minut a poté smyjte.

Jablečná maska s medem a octem

Pokud chcete získat ještě více omlazující a čistící účinky, pak si připravte tento recept. Nastrouhejte polovinu jablka, přidejte lžičku jablečného octa a medu. Pořádně promíchejte a naneste na obličej. Nechte působit 15 minut a poté smyjte vlažnou vodou.

Zdroj: https://porady.interia.pl/pielegnacja-skory/news-co-zrobic-z-jablek-oczyszczajaca-odzywiajaca-i-odmladzajaca-,nId,5606476

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!