Kokosový olej nemusí pleti jen prospívat

Jaká je pravda o kokosovém oleji, který je aktuálně doporučován snad do všech kosmetických receptů? Opravdu naší pleti prospívá na 100 %, nebo bychom v jeho případě našli i několik pořádných ALE?

Všeobecně lze říci, že většině z nás jeho použití skutečně prospěje. Nesmíte ovšem trpět na mastnou pleť, pupínky nebo vyrážky. Obsahuje totiž látky, které mohou být komedogenní (tzn. zanáší a ucpává póry). Akné a další obtíže se tak mohou zhoršit.

Kdy kokosový olej vaší pleti prospívá

Když potřebujete pleť vyčistit, může být kokosový olej tou správnou volbou, stačí ho smíchat například s ricinovým tak, aby se dobře nanášel a příliš nestékal. Zbytky oleje pak odstraňte pleťovou vodou, vhodnou pro váš typ pleti.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Skvěle se hodí také na masáž pleti, která působí unaveně. Okamžitě jí totiž dodá hydrataci a žádaný lesk, celkově ji vyhladí a projasní. Lépe však mnohdy působí ve spojení s některými bylinkovými výtažky. Pomoci může i jeho smíchání se šťávou z okurky nebo oblíbeným bylinkovým odvarem (heřmánek, levandule, masíček apod.).

A skoro zázračné účinky má pak kokosový olej na vaše rty. Poslouží jako levný a účinný balzám, který jim dodá ceněnou hydrataci. A pokud ho navíc smícháte třeba se třtinovým cukrem nebo jemně namletou kávou, získáte i rychlý a přitom šetrný peeling.

Dokáže vás také perfektně odlíčit. Stačí ho nanést na pleť, lehce vmasírovat a poté odstranit čistým ručníkem.

Suché pleti jen samotný kokosový olej nestačí

Máte-li pleť mastnou a trpící na boláky či akné, pak se kokosovému oleji raději vyhněte. Ale jak je na tom suchá pleť? Paradoxně i jí může uškodit, protože bez přístupu k vlhkosti nedokáže plně využít své hydratační schopnosti. Pokud ho však dáte dohromady s hydratujícím sérem nebo ho natřete ještě na vlhkou pokožku, budete s jeho účinky určitě spokojeni.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)