Cizí česnek nebrat aneb proč pořídit domácí česnek od farmářů

Český česnek

Sklizeň česneku je aktuálně v plném proudu, z mnohých polí a zahrad už tato tradiční plodina mizí. Zájem je o něj samozřejmě velký, vždyť se jedná o potravinu mající na lidský organismus blahodárný vliv. Navíc dává mnohým pokrmům jejich specifickou vynikající chuť. Musíte mít ovšem kvalitní český česnek. Koupíte-li zahraniční, s valnou kvalitou se v drtivé většině případů nesetkáte. Proč se tedy česnek vlastně dováží a v čem je lepší ten náš? Jaké má tato plodina účinky a kde domácí česnek zakoupit? Přesně na tyto otázky vám odpovíme v následujících řádcích.

Český česnek spotřebu nepokryje, váhat se nevyplácí

Hlavním důvodem pro dovoz česneku ze zahraničí je především fakt, že ten tuzemský nedokáže pokrýt spotřebu všech Čechů. Nejčastěji k nám míří česnek na prodej z Číny a Španělska. Často se jedná o palice, které byly sklizeny třeba před rokem. Ano, vypadají dobře, protože byly precizně chemicky ošetřeny. Ostatně musí také projít zcela odlišnými klimatickými podmínkami. Pozitivní zdravotní účinky však takový česnek fakticky nenabídne.

Spousta skvělých účinků

Český česnek je vynikající v mnoha různých ohledech, a i proto se vyplatí prodej česneku aktuálně sledovat. Pomáhá třeba při střevních a žaludečních problémech, nachlazení, disponuje antibakteriálními a dezinfekčními účinky. V neposlední řadě pomáhá také snížit krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Lidé jej konzumují i preventivně proti infarktu, mrtvici a kardiovaskulárním onemocněním.

Domácí česnek od českého pěstitele

Domácí česnek poznáte jednoznačně podle silně štiplavé vůně a chuti. Naším tipem na osvědčeného pěstitele a prodejce je společnost ALA, a. s. Řepníky. Aktuálně má v nabídce časem i zákazníky prověřené odrůdy Havran a Havel. Více se nejen o těchto odrůdách dozvíte na www.alarepniky.cz.

Český česnek: Zdroj náhledového obrázku: alarepniky.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.