Arganový olej – desítky použití v jedné lahvičce

Pochází z Maroka, kde ho lisují domorodci ze semen argánie trnité. Tomu odpovídá i jeho cena. Je však tak nabitý prospěšnými látkami, že si při péči o pokožku nebo vlasy vystačíte jen s několika kapkami.

A co všechno umí? Pro začátek si ujasněme jednu věc – patří totiž mezi tzv. suché oleje, takže vám pokožku ani vlasy rozhodně „nezamastí.“ To se stane jen ve chvíli, kdy ho zkrátka použijete příliš moc. Středně dlouhé vlasy si žádají asi čtyři kapky. Obličej a dekolt dohromady tři… I malá lahvička vám tedy vystačí opravdu na dlouho.

Jako hydratační médium i balzám

Pokožce i vlasům prospívá zejména kvůli vysokému obsahu vitamínu E a mastných kyselin. Vyživuje je, hydratuje, zvláčňuje a dodává jim hebkost. V obličeji pomáhá bojovat proti vráskám, na hlavě pak bojuje proti lupům a pečuje o roztřepené konečky vlasů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hodí se ale i k ošetření rtů – poslouží totiž jako přírodní balzám. Po mytí nahradí kondicionér, po koupeli tělové mléko. A postará se i o zdraví nehtů a kůžiček na prstech. Stačí si na noc do okolí nehtového lůžka vmasírovat malé množství oleje a za pár dní se můžete těšit na výsledky.

Oblíbené arganové oleje: Zdroj obrázku Heureka.cz

Arganový olej je vhodný i pro těhotné ženy nebo malé děti

Vnější použití prakticky nemá limity. Arganový olej je hypoalergenní, pečující a nedráždivý. Ošetříte s ním suchou pokožku, ale i tu, která trpí na akné. Mastnotu v pórech totiž dokáže účinně a především přírodně zredukovat.

A není nutné dopřávat si ho v kosmetice, která ho obvykle obsahuje jen minimum. 100% přírodní arganový olej lze používat ve všech výše uvedených případech, není tedy nutné kupovat desítky produktů jen pro jedno konkrétní využití. Lahvička s tekutým berberským zlatem vám totiž vystačí za všechny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)