Purpuru nemusíte pálit jen na kamnech – kde ji doma mít, aby opravdu krásně zavoněla

Plotny na kamnech jsou pro pálení této voňavé bylinkové směsi tradičním místem. Ovšem kdo z nás je dnes doma ještě má? Troufneme si říct, že prakticky nikdo. To však naštěstí není důvod k tomu se tohoto nádherného symbolu Vánoc vzdávat.

Možností pro pálení purpury je totiž mnohem víc. A leckdy se obejdete i bez přímého plamene. Zajímá vás, co všechno je možné? Nechte se inspirovat.

Purpura si vystačí i se sklokeramicklou deskou

Pokud doma vaříte na sklokeramice, pak máte už napůl vyhráno. Stačí, když jednu plotýnku zapnete na minimální výkon, purpuru nasypete na ni a budete si užívat nádherné vůně. Další možnost představuje také železný plát, který lze umístit na jakýkoliv sporák – třeba i na ten plynový.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na něj už však rozhodně nedoporučujeme vonnou směs sypat přímo. Mohla by se totiž spálit příliš rychle. Místo toho doporučujeme dát na železný plát kousek alobalu. Ten celý proces zbrzdí a purpura dostane šanci se krásně rozvonět. V obou případech je však nutné ji neustále hlídat, aby nešťastnou náhodou nedošlo ke vzniku požáru!

Vystačíte si i s nepřímým působením tepla

Ovšem není nutné purpuru spalovat, abyste si mohli užívat její vůně. Leckdy to ani není žádoucí – například v rodinách s malými dětmi nebo zvířaty nejsou příliš silné vůně právě dobrým nápadem. A jak tedy dát purpuře alespoň šanci? Nasypte ji do aromalampičky a tu zapalte jako obvykle. Purpura se nádherně rozvoní.

A pokud aromalampičku nemáte, využijte topení. Vyrobte si malou mističku z alobalu nebo použijte hliníkový tácek a na ně purpuru nasypte. Pak jen počkejte, až se do okolí rozlije příjemná vůně. Nic víc skutečně není třeba.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)