Natíráme před zimou staré dřevěné schody

Některé opravy se na jaro nechávat zkrátka nevyplácí, protože mnohá poškození by se mohla vlivem vysoké vlhkosti či střídání denních nočních teplot ještě dále prohlubovat. Takže pokud máte na zahradě nebo na verandě třeba dřevěné schodiště, které nutně volá po nějak té opravě, pusťte se do toho už teď.

A jak na to? Základní kroky jsou velmi jednoduché, přesto však na některé kroky z neznalosti zapomínáme. Víte například, jak si poradit se starým lakem nebo hlubokými vrypy a prasklinami?

Než vezmete do ruky štětec

Samotný nátěr totiž nestačí. Stav schodů je nutné dobře zkontrolovat a vypořádat se s možnými problémy. Obvykle je největší potíží starý lak a drobné škrábance. Vezměte si proto k ruce brusku, případně smirkový papír na drobnější poškození.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Problém může přijít, pokud narazíte na hlubší prasklinu, které se už tímto způsobem zbavit nelze. Bylo by však chybou nechat ji svému osudu. Místo toho ji dobře zatmelte. A až tmel zaschne (řiďte se doporučením výrobce), ještě nový povrch přebruste a zbavte jemného prachu – to aby nová barvy a lépe držela. Teprve potom můžete přistoupit k samotnému nátěru.

Natíráme dřevěné schody

Vyberte takový nátěr, který bude dlouhodobě odolný proti ošlapu, skvělé jsou zejména přípravky určené k ošetření podlahových ploch. A to nejlépe s ochranou proti UV záření, díky níž vydrží barva dlouho sytá a krásná.

Barvu či lak naneste vždy minimálně ve dvou vrstvách, případně se řiďte postupem od výrobce. Dbejte na to, aby mohla barva v jednotlivých fázích důkladně zaschnout. Nezapomeňte si proto hlídat počasí. Případný déšť by mohl vaše plány zhatit. A máte hotovo. Po zaschnutí poslední vrstvy už můžete schody běžně používat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)