Jak vybrat elektrické nůžky pro péči o zahradu

Zahradní nůžky

Pokud chcete mít opravdu perfektní a krásnou zahradu, určitě nestačí mít doma jen obyčejnou sekačku na trávu a klasické zahradní nůžky. Potřebujete mnohem více druhů zahradního nářadí. Jedním z nich jsou elektrické nůžky. Ideálně pochopitelně skvěle nastavitelné a s prodlouženou rukojetí. S těmi bude úprava vaší zahrady najednou mnohem jednodušší a pohodlnější.

Stříhání nemusí být namáhavé

Schopnost otočnosti nože je velmi pohodlná. Navíc ovlivňuje také přesnost řezání. Díky tvarované rukojeti nemusíte ruce ohýbat do nepřirozených úhlů a práce je mnohem pohodlnější. Pokud vás na zahradě čeká hodně práce a těžko dostupné keře, je ideální investovat do nůžek s dlouhou rukojetí. Chce to sice cvik na to, jak je udržet, avšak je to mnohem pohodlnější, než neustále lézt po žebříku a ten stále přendávat a natahovat se pro každou větvičku. Na některé keře navíc díky rukojeti dosáhnete ze země.

Stříhání živého plotu

Foto: Pixabay

Elektrické řezání je hračka

Vaše práce bude rychlejší a pohodlnější, pokud si vyberete takové nůžky, které mají vestavěnou baterii. Většinou mají rukojeť uzpůsobenou k ovládání jednou rukou. Její lehkost vám umožňuje používat je po dlouhou dobu bez přerušení práce. Skvělé je, že nůžky můžete využít jak na trávu, tak na keře. Mají totiž vyměnitelné nože. Pochopitelně celou zahradu upravíte i neautomatickými nůžkami. Jako nezkušeným vám to však bude trvat dlouho a bude vás to stát mnoho energie.

Pokud se vám elektrické nůžky nezdají ideální volbou, můžete zvolit ještě benzínovou variantu, která funguje na stejném principu, akorát na jiný pohon. Na výběr je také z mnoha druhů čepelí. Některé jsou delší a oříznou větší plochu najednou, jiné jsou zase přesnější, jelikož jejich lopatky nevibrují.

Co byste ještě měli vědět

Záleží tedy na tom, co preferujete. Myslete však na to, že čepele z vysoce kvalitních materiálů jsou zárukou spolehlivosti a dlouhého provozu. Vybírejte tedy osvědčené a kvalitní značky. Vždy se vyplatí investovat do kvalitního vybavení.

Zdroje info: https://www.covybrat.cz/nejlepsi-nuzky-zivy-plot/, https://www.chcipilu.cz/a/poradna-jak-vybrat-nuzky-na-zivy-plot

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)