Cukety ve fólii dobývají obchody: Jde o sázku na ekologii, nebo pravý opak?

Než do světa vtrhl koronavirus, byla otázka plýtvání nejenom přírodními zdroji na pořadu dne takřka pořád. Obchody se předháněly v tom, kolik plastu dokážou ušetřit díky nabízení vybraného sortimentu bez jednorázových obalů. A za oběť tomuto trendu padly i tolik oblíbené okurky.

I když je řada řetězců tzv. odbalila, nemělo to velký úspěch. A tak se k celému procesu potichu zase až na výjimky vrátily. Ovšem vypadá to, že nezůstane jen u okurek.

Za vším je snaha neplýtvat

Ať už chceme, nebo ne, okurky tvoří z 95 % voda. Není tedy divu, že jsou náchylnější ke vzniku nejrůznějších hnilob a plísní. Stačí drobné poškození a na problém je zaděláno. A právě proto je většina obchodníků balí do jednorázových plastových fólií.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Salátové okurky bez této ochrany bývají leckdy už druhý den svraskalé a na pohled nepřitažlivé. Zákazníci je nechtějí a jakostní zelenina poté končí v kontejneru. A to je právě to, čemu chtějí jenom obchodníci zabránit. Zabalená okurka má totiž až 3x delší „trvanlivost“ než její nahá sestřička.

Oblíbený trend následují už i cukety

Tedy alespoň ve chvíli, kdy zavítáte do prodejen LIDL. Dle vyjádření jeho mluvčího je ve hře zachování vysoké kvality. Cukety se k nám totiž dovážejí zejména ze Španělska a Itálie. Ale ani zde nemohou dozrávat při optimálních podmínkách. A onen kousek plastu je má před negativními vlivy okolí ochránit.

Mimochodem právě LIDL se za balení potravin zasazoval již v minulosti. Ve hře je podle něj právě zvýšená trvanlivost, a tím i menší plýtvání. Další řetězce podle všeho zatím žádnou jinou zeleninu krom okurek do jednorázových plastů balit neplánují. A co na celý trend říkáte vy? Pořídili byste si takovou cuketu, nebo byste raději zamířili do jiného obchodu?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)