Citronový trik dokáže zachránit orchideje

Orchidej

Máte doma orchideje? Pokud ano, jistě poznáte, kdy mají vaše rostliny problémy. Stačí se podívat na listy. Jestliže nejsou pevné, nemají výraznou zelenou barvu a jsou na nich případně tmavé skvrny, je zle. Rostlině se nedaří a můžete počítat s tím, že s takovýmito povadlými listy nejspíše ani nenasadí na květy. My vám v následujících řádcích poradíme zajímavý trik s citronem, který rostlině pomůže ke krásným sytě zeleným hladkým listům a maximální vitalitě.

Obyčejný citron orchidejím pomůže

Pokud chcete dosáhnout revitalizačního účinku, stačí vám obyčejný citron. Právě on totiž nabídne antioxidační a desinfekční vlastnosti. Umí ochránit rostlinu před chorobami a také odpudí škodlivý hmyz. mimo to obsahuje citron i solidní množství vitamínu C a draslíku. Právě vitamín C je velmi důležitý pro růst orchidejí, především při růstu nových listů. Postačí vám přitom pouhých pár kapek.

OrchidejFoto: Radek Štěpán 

Jak na aplikaci této výživy orchidejí?

Vůbec nic složitého. Stačí vám pouze smíchat 1 odměrku vody a citronovou šťávu. Konkrétně se jedná o 200 ml vody a 10 kapek citronové šťávy. Listy není možné přímo citronovou šťávou utírat z toho důvodu, že je příliš koncentrovaná a mohla by je vysušit. Ideální je přímo výslednou tekutinu nanést na odličovací tampón a poté listy potřít po jejich povrchu.

OrchideaFoto: Pixabay

Ošetření rostliny jednou za týden

Přesně v tomto intervalu je optimální směs na listy nanášet. Určitě také ošetřit i spodní části listů, které mohou být napadeny moučnatkou, případně jinými chorobami. Pokud chcete preventivně ošetřit rostlinu před škůdci v květináči, můžete je zalít směsí s citronovými kapkami. Použijete 3 kapky na 200 ml vody. Touto směsí rostlinu zalejete jednou za měsíc. Jinak není od věci dávat smíchanou tekutinu také do podmisky.   

Zdroje info: tojenapad.dobrenoviny.sk, adbz.cz

Náhledové foto: Radek Štěpán 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.