Kávová sedlina jako elixír pro pokojovky a její další využití

Káva

Skomírají vám vaše pokojové rostliny a vy byste jim rádi dopřáli nějaký koktejl, který by pomohl? Proč ne? Alternativ je v tomto ohledu poměrně hodně a vy rozhodně nemusíte ihned spěchat přímo do speciálních prodejen a nakupovat nějaká drahá hnojiva. Mnohdy si vystačíte s tím, co máte aktuálně v domácnosti. Typickým příkladem je obyčejný lógr z kávy. Využít ho lze nejen jako hnojivo pro pokojové rostliny.     

Pokojovky vám poděkují

Kávová sedlina obsahuje spousty užitečných látek, jež vaše pokojovky bezesporu ocení. jmenovat bychom mohli například minerální látky typu draslíku, dusíku nebo fosforu. Rostliny dostanou díky náloži sedliny a jejím smísením se zeminou doslova vitamínovou bombu.

Elegantní a levný odpuzovač hmyzu

Skvělé služby odvede kávová sedlina také na zahradě. Pokud ji dáte do blízkosti vašich záhonů, můžete si být jistí tím, že dokonale odpudí některé druhy hmyzu. Především tolik nenáviděné mšice zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Stejně tak lógr zrovna dvakrát nemusí mravenci a hlemýždi. Sem tam není od věci přidat kávovou sedlinu také do kompostu. Jeho rozklad tak jednoznačně urychlíte, navíc sem přijdou za vůní kávy také žížaly.

KávaFoto: Pixabay

Pach česneku a cibule zmizí

Milujete aromatické přísady v různých pokrmech? Jasně, bez česneku a cibule se vaří opravdu mizerně. Ruce vám ale po jeho zpracování zrovna dvakrát vonět nebudou. Proto si je umyjte pomocí kávové sedliny a poté použijte mýdlo. Uvidíte, že se výsledek dostaví. Pachu dáte navždy sbohem. Stejně tak sedlina pomůže také v kuchyni, kdy umí zbavit hrnce a nádobí mastnoty. V lednici lógr neutralizuje nepříjemné pachy. Stačí ho přitom trocha.

Pach z bot se stane minulostí

Především turistická obuv po delších výletech nepříjemně zapáchá. Zbavit se takovéhoto pachu lze vcelku jednoduše. Postačí vám vysušený lógr, který dáte do bot.

Zdroje info: poradte.cz, bydlimekvalitne.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.