Tuto rostlinu byste měli mít určitě doma. Přitáhne k vám totiž bohatství

Tlustice

Zajímá vás, o jakou se jedná a jak si ji vypěstovat? Řeč je o tlustici (Crassula), která je známá také pod názvy jako rostlina štěstí či rostlina peněz. Podle čínského učení Feng Shui přináší do domácnosti radost, bohatství a prosperitu.

Potěší vás také minimální péčí. Tlustice je skvělou dekorativní rostlinkou, neboť její listy jsou stále zelené. Další výhodou je i to, že není vůbec náročná na péči a stačí jí, pokud jí dopřejete světlé stanoviště s minimální zálivkou. Rostlina totiž patří mezi sukulenty a vodu si shromažďuje v dužnatých listech.

Léto může tlustice strávit v zahradě

Během léta můžete dát mohutnější rostlinku na balkon, terasu či do zahrady. Ne vždy jí vyhovuje přímé sluneční záření a tehdy je třeba rostlinku trochu zastínit. Potřebné je také, abyste tlustice nevystavovali mrazíkům, protože je nesnesou. Zimujte je v interiéru. Tlustice není náročná ani na přesazování a zcela stačí, když jí nový substrát dopřejete jednou za období 3 let. V každém případě je díky nenáročným požadavkům vhodná i pro začátečníky.

Tlustice

Foto: Pixabay

Jak si rozmnožit rostlinky

Další z pozitiv tlustice je jednoduché rozmnožování. Abyste získali nové rostlinky úplně stačí, když listy nebo odřezky zapíchnete do zeminy. Po čase se objeví kořínky. Po letech vás dokonce obdaří květy.

Některé tlustice mohou rozkvést po 4 letech a některé dokonce až po 10 letech. To, zda rostlinka rozkvete, totiž záleží také na správném zimování. Zazimovat ji musíte od začátku podzimu a v tomto čase je také důležité omezení zálivky. Vyhovuje jí stanoviště, na kterém bude mít co nejvíce světla a teplota v místnosti se bude pohybovat kolem 10-15 stupňů. V takovém prostředí by měla nabrat dostatek síly na vyhnání pupenů. Kvést by tak mohla už začátkem prosince.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.dumazahrada.cz/clanek/tlustice-vejcita-nenarocna-baculka-ktera-vam-pry-prinese-penize.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)