Sezona voňavých steaků začíná: Máte správné grilovací náčiní?

Grilování

Znáte nejoblíbenější činnosti, jimiž se v létě baví spousta lidí? Určitě ano, koupání, relax na zahradě, chození po výletech a… Přece zahradní párty spojené s grilováním! Jak bychom právě na tyto skvělé akce mohli zapomenout. Spousta příslušníku silnějšího pohlaví se už těší, až konečně probudí ze zimního spánku své grilovací nádobíčko! Že mezi ně také patříte? Pak byste měli jistě po zimě překontrolovat svou výbavu, zdali v ní něco nechybí, začít je třeba grilem.

Moderní gril jako základ!

Než začnete pátrat po příslušenství, zkontrolujte si aktuální stav vašeho grilu. Máte-li doma pouze malý obyčejný model na dřevěné uhlí se zaneseným grilovacím roštem, zbystřete. V takovém případě neponechejte nic náhodě a pořiďte si nový! Stanete se hvězdou zahradních párty! Výbornou volbou jsou masivní plynové zahradní grily. Vyznačují se hned několika plochami pro přípravu pokrmů a nezávislostí. Plynová bomba vydrží mnohdy i několik let. Jestliže se z jakéhokoli důvodu plynu obáváte, vsaďte na elektrický gril.

Příslušenství všeho druhu

Budete-li nakupovat gril, zvolte i některé přídavné komponenty. Na mysli máme především grilovací kámen anebo jehly pro přípravu špízů. Výbornou volbou je mimo jiné také specifická grilovací pánev na zeleninu. Nezapomeňte ani na typický závěs pro grilování ryb. Jinak si vyperte i vaši grilovací zástěru a připravte všechny komponenty na údržbu grilovací plochy. Typickým příkladem budiž kartáče, škrabky a čisticí spreje.

Máte kde grilovat?

Při krásných slunečných chvílích asi nejspíše využijete služeb pohodlných zahradních lehátek. Léto je sice na sluníčko bohaté, nicméně měli byste myslet i na zastřešení. Zahradní párty, při které vám pršelo za krk, si sice asi každý zapamatuje, jako hostitel o to ovšem sotva budete stát! Stavba nové pergoly jistě není nezbytná. Postačí vám elegantní a prostorný zahradní párty stan.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.