Zámková dlažba

5 tipů na čištění zámkové dlažby

Zámková dlažba, která se nejčastěji používá pro řešení příjezdových cest, chodníků, nebo parkovišť také vyžaduje údržbu. V dnešním článku se proto zaměříme jak takové čištění zámkové dlažby provádět.

Čištění dlažby svépomoci

Zámková dlažba se časem více či méně znečistí, zanesou se spáry, ve který pak zarůstá mech nebo plevel. Je tedy potřeba se o zámkovou dlažbu pravidelně starat a udržovat její funkčnost i vzhled. Údržba je také samozřejmě závislá četnosti používání plochy. K čistění betonové dlažby se využívají tradiční metody i nejnovější technologie. Možná si říkáte, že na čistění nic není.  Povrch omyjete vodou a ze spár odstraníte mech. Ano tohle můžete brát jako základní čištění, které zvládnete i sami. Dále je třeba ochránit dlažbu před povětrnostními vlivy nebo oživit vzhled a na to už jsou třeba stoje na čistění zámkové dlažby a speciální firmy.

Chemie nebo mechanické čistění strojem?

Profesionálové znají postupy čištění spár v dlažbě i povrch dlažeb. Mají kvalitní stoje a také potřebné čistící přípravky včetně přípravku na čistění spár v dlažbě. Nečistoty jako jsou mastnoty, oleje nebo ropné produkty se nedají odstranit pouze vodou. V tomto případě profesionál změří PH vaší dlažby a rozhodne, čím dlažbu vyčistí. Jedním ze způsobu čistění jsou tedy čistící přípravky. Druhou možností je využití speciálních mechanických strojů. Tyto stroje pracují na základně mechanickou čistění bez použití chemikálií a bez poškození povrchu.

Všemocná pára a impregnace

Dalším tipem na čistění dlažby, je čistění za pomoci páry. Díky páře se odstraní z povrchu mastnota i další odolné nečistoty. Jedná se o stroje, které mají možnost regulace horké páry. Ta může být suchá až mokrá, ale hlavně velmi účinná. Horká pára likviduje nečistoty a také zárodky plevele nebo mechu ve spárách zámkové dlažby. K ochraně a konzervaci zámkové dlažby napomáhá impregnace. Impregnace totiž uzavře povrch a zamezí pronikání nečistot do struktury. Jestliže je dlažba ošetřena impregnací, je i následné čistění snazší, protože nečistoty jsou jen na povrchu nikoliv ve struktuře dlažby.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *