Rychlené cibuloviny vysaďte pod stromy, bude se jim tam skvěle dařit

Tulipány

Možná si už i vy chcete přinést kousek toho jara k sobě domů. A proč také ne, když obchody doslova přetékají nádherně kvetoucími narcisy, tulipány nebo třeba hyacinty. Abyste se však z jejich krásy mohli těšit opravdu dlouho, dopřejte jim vhodné místo, kde mohou nerušeně růst a kvést.

Asi vás nepřekvapí, že okenní parapet na mysli opravdu nemáme. Tam obvykle květy příliš dlouho nevydrží, leda byste měli k dispozici opravdu chladnou místnost. Což je ale ve většině současných domů spíše utopie.

Na zahradě má ideální místo každý z nás

A co tedy s tím? Vysaďte tyhle kvetoucí krásky pod stromy v zahradě. A to ne jenom tak, vytvořte pro ně důstojné zázemí v podobě kruhového záhonu. Řídký stín, který opadané listnáče poskytují, totiž jarním rostlinám opravdu svědčí. Není tedy v zásadě nad čím váhat.

O poškození kořenového systému stromu se bát nemusíte, je pouze třeba postupovat citlivě. Nejdříve je nutné odstranit travní drn (ne příliš hluboko) a poté vysázet cibuloviny. To vám půjde dobře za pomoci sázecího kolíku. Opatrně s ním sondujte zemi a hledejte, kde je půda nejméně prokořeněná. Na tom místě pak mohou spočinout vaše rychlené cibuloviny.

Foto: Pixabay

Kterým květinám se bude pod stromy dařit? Možností je celá řada

A po čem sáhnout? Absolutní klasikou jsou narcisy a hyacinty, ale ke slovu mohou přijít také ladoňky, hyacintovce, puškinie, modřence, krokusy alias šafrány, a pokud budete chtít záhon trochu rozsvítit i později, klidně přihoďte i nějaké ty violky nebo barvínek.

Všechny tyto květiny mají navíc tendenci rychle se rozrůstat do svého okolí, takže pod stromy brzy vytvoří barevné moře. A pokud se vám navíc jeho barvu povede sladit s barvou kmene nebo rozkvetlé koruny stromu, bude výsledný dojem jednoduše dokonalý. Však uvidíte sami.

Náhledové foto: Pixabay

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)