Pěstování chilli papriček krok za krokem

Chilli papričky jsou velice oblíbenou plodinou zejména u mužů. Dodají každému jídlu pořádný říz. Jejich pěstování není vůbec složité, takže ti, kteří chilli papričky milují, je již pravděpodobně také pěstují. Pokud i vy chcete s jejich pěstováním začít, zde je návod, jak na to. Následujte ho krok za krokem pro vlastní sklizeň těch nejlepších chilli papriček.

Pěstování ze semen

Ačkoli existuje poměrně velké množství odrůd chilli papriček, většina z nich se vysévá na konci února nebo na začátku května. Pro klíčení je ideální teplota kolem 29 °C a sterilní výsevní substrát. Semena můžete sehnat v zahradnictvích, supermarketech nebo také na internetu. Umístíme je na substrát a zasypeme je jen opravdu tenkou vrstvou půdy – ne vyšší než 3 mm. Po cca jednom měsíci přesadíme rostlinky do květináčů. Zde budou sílit až do té doby, než se je rozhodneme vysadit na konečné stanoviště.

Chilli papričky: Foto Pixabay

Péče o chilli papričky

K dispozici jsou již předpěstované sazeničky, čímž si můžete ušetřit čekání na rostlinky zasazené vlastnosručně. Ať už jste pěstovali od semínek, nebo jste se rozhodli pro sazeničky, důležitá je následná péče o ně. Chilli papričky milují světlo, proto jim dopřejte slunné stanoviště. Přihnojování je možné, dejte si ale pozor na to, abyste nepodporovali růst listů a stonků na úkor plodů. Úplně nejlepší možností je použití kompostu nebo koňského hnoje.

Zálivka je důležitá

Papričky rozhodně nepřelévejte – substrát by měl být mírně vlhký. Pro dosažení pálivějších chilli papriček se doporučuje zálivku v době zrání plodů omezit ještě o něco více. Zaléváme je vodou pokojové teploty, nejlépe dešťovou. Chilli papričky zaléváme vždy tak, že vodu lijeme ke kořenům (vyhýbáme se listům a plodům, aby nedošlo k jejich popálení), a to zejména v létě.

Chilli papričky: Náhledové foto Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!