Efektivní přírodní osvěžovač vzduchu jen ze dvou ingrediencí

Také se doma potýkáte s nepříjemnými pachy, ale jen neradi saháte po chemických prostředcích z obchodu? Už nemusíte. Máme pro vás několik tipů, které si s touto nepříjemností hravě poradí. A potřebovat budete opravdu jen to, co najdete ve spíži.

Osvěžovač vzduchu ze sody a éterického oleje

Stačí ho nasypat na vhodnou misku či do skleničky a nechat pracovat. Nejlépe se uplatní v uzavřených prostorách, jako je např WC (v koupelně rychle navlhne). A jak ho vyrobit? Stačí do misky vsypat několik lžiček jedlé sody a promíchat s 15-20 kapkami přírodního éterického oleje. Navrch přetáhněte plátýnko nebo třeba čistý kapesník a nechte osvěžovač vzduchu pracovat. Po několika dnech stačí pro obnovení vůně zpravidla přimíchat pák kapek oleje nebo lžičku sody.

Osvěžovač vzduchu do rozprašovače

Raději byste si vůni dávkovali přesně podle svých aktuálních potřeb? Ani to není problém. Vezměte necelou sklenici vody, dvě lžíce alkoholu (stačí třeba i vodka a lze ji vynechat), jednu lžíci jedlé sody a cca deset kapek éterického oleje. Opět vše smíchejte, nalijte do nádoby s rozprašovačem a použijte podle potřeby. Soda absorbuje pachy a éterický olej vzduch u vás doma příjemně provoní.

Foto: Pixabay

Přírodní aromadifuzér

Líbí se vám nádobky s vonnými tyčinkami, které svůj obsah uvolňují do ovzduší bez vaší pomoci i více než týden? Ani tuhle voňavou dekoraci není těžké vyrobit. Bude vám k tomu stačit 50 gramů kokosového oleje v tekutém stavu (lze použít i minerální olej) a cca 30 kapek přírodního esenciálního oleje.

Vše smíchejte – půjde to poněkud ztuha. Nakonec směs přelijte do dekorativní nádobky (třeba flakónku od parfému) a dovnitř vložte 3-6 tyčinek z ratanu, které do sebe vůni nasají a následně ji uvolní do prostoru. Intenzitu vámi zvolené vůně lze snadno regulovat počtem ratanových tyčinek, které použijete.

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)