O stálé kvetení orchideje se postará hnojivo z bramborových slupek. Stačí jedna sklenice měsíčně a budou kvést jako ve skleníku

Orchidej

O stálé kvetení orchideje se postará hnojivo z bramborových slupek. Stačí jedna sklenice měsíčně a budou kvést jako ve skleníku. Orchideje jsou odjakživa symbolem krásy a půvabu, ale pokud jde o jejich stálé kvetení, jsou velmi vybíravé. Objevilo se však zdánlivě kouzelné řešení, které slibuje, že z každého amatérského zahradníka udělá zkušeného pěstitele orchidejí. Klíč překvapivě spočívá v nálevu z bramborových slupek!

Odhalení kouzla nálevu z bramborových slupek

Bramborové slupky obsahují širokou škálu základních živin, organických sloučenin a minerálů, které mohou rostlinám prospět. V bramborových slupkách se hojně vyskytuje také škrob, který se během procesu louhování uvolňuje do vody a vytváří výživný elixír pro rostliny.

Jak vyrobit hnojení pro orchideje

Při přípravě nálevu postupujte podle následujících kroků:

  • Vezměte hrst bramborových slupek a přidejte je do hrnce s vodou. Směs vařte asi 15-20 minut, aby se živiny vyluhovaly do vody.
  • Po uvaření nálevu odstavte hrnec z ohně a nechte ho vychladnout na pokojovou teplotu.
  • Pomocí jemného sítka nebo sýrového plátna odstraňte z vody bramborové slupky a získáte kouzelný lektvar.

Brambory

Foto: Pixabay

Použití odvaru z bramborových slupek na orchideje

Nyní, když máte nálev z bramborových slupek připravený, je čas aplikovat ho na orchideje. Jednou týdně nahraďte běžnou zálivku nálevem z kouzelné vody. Vyvarujte se přemokření, protože nadměrná vlhkost může vést k hnilobě kořenů.

Nalijte nálev přímo na půdu a nechte ho vsáknout do kořenů orchidejí. Vyvarujte se stříkání vody na listy nebo květy, protože to může vést k plísňovým problémům. Postupem času byste měli zaznamenat zlepšení celkového zdravotního stavu orchideje. Nálev pomáhá zlepšit vstřebávání živin a vývoj kořenů, což vede ke zdravějším rostlinám, které budou s větší pravděpodobností trvale kvést.

 

Zdroj: https://lepsija.cz/pouzijte-slupky-od-brambor-jako-prirodni-hnojivo-pro-vase-orchideje/, https://hobby.instory.cz/ostatni/5473-pokud-chcete-aby-mela-orchidej-velke-mnozstvi-kvetu-hnojte-ji-vyborne-funguji-nektere-obycejne-suroviny.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)