Likvidace mšic na počkání: Jednoduchý trik a zahrada je zachráněna

mšice

Znáte to, těšíte se na sklizeň vlastní úrody. Rádi si užíváte pohled na krásně kvetoucí rostliny, které jsou vaší chloubou. Avšak stane se. Vše dokážou překazit drobní záškodníci. Objeví se rychlostí blesku. Jak si efektivně, a především rychle poradit se mšicemi? Prozradíme vám osvědčené triky.

Drobný hmyz, který dokáže potrápit každého zahrádkáře. Může způsobit na rostlinách tolik škody. A nejhorší je, že se množí neuvěřitelně rychle. Pokud nezakročíte včas, dokáže zamořit doslova vaši zahradu. Mšice se živí rostlinnými šťávami, takže jakmile se usídlí v květech nebo plodech, velmi rychle si všimnete, že začínají chřadnout. Listy zpravidla bývají i zkroucené a vadnou. Účinnou prevencí je důkladná a pravidelná kontrola zahrady. Jenže co dělat, když už objevíte na rostlinách mšice?

Dřevěný popel coby záchrana rostlin

Dřevěný popel je efektivním prostředkem na zvýšení úrody a také na ochranu rostlin. Působí proti slimákům, ale také proti mšicím. Je skvělý i do kompostu. Stačí, když do nádoby nasypete 1 díl sušeného tabáku a 1 díl prosetého dřevěného uhlí. Nasypte zhruba 30 až 50 g této směsi okolo každé rostliny a zavlažte vodou. Zalévání můžete opakovat několikrát denně.

škůdci

Foto: Pixabay

Pomoc pro rostliny napadené mšicemi

Další variantou je do nádoby obsahující ½ litru vody nasypat 1 čajovou lžičku pálivé papriky, pár kapek ekologického saponátu. To vše řádně promíchat. Poté nechat odstát 36 hodin a přefiltrovat přes látku do lahve s rozprašovačem. Před použitím je třeba ještě zředit vodou, tj. 20 ml koncentrátu rozmíchat v 1 litru vody. Jde o to, že takto zředěný koncentrát nepoškodí rostliny, ale poslouží svému účelu. Zbaví rostliny mšic. Toto ošetření je ideální provádět večer, kdy nefouká vítr. Postříkejte všechny rostliny napadené mšicemi. Po týdnu zopakujte.

Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay