Zahradní posezení

Jak udělat příjemné zahradní sezení

S rostoucími teplotami a příchodem léta chceme jistě trávit stále více času právě na zahradě. Jak si dopřát zahradní sezení jako z pohádky? Důležitý je výběr správného místa i zahradního nábytku.

Zahradní sezení by v každém případě nemělo být daleko od domu, protože k němu budeme přinášet jídlo i pití. Vyberte nějaké místo za domem, v rovinatém terénu, který je pokud možno krytý stromy. Při prudkém slunci tak nebudete potřebovat slunečník, protože stromy vytvářejí ten nejlepší stín.

Zda bude sezení podloženo dlažbou nebo dřevěnými prkny je čistě na vás, ale milovníci přírody nechávají jednoduše sezení bez jakéhokoliv podložení. V tom případě ale myslete na kvalitní zahradní nábytek, který bude odolný proti dešti, protože od země jde vlhko.

U zahradního sezení myslete také na dostatek prostoru kolem, protože při jeho využívání jistě nechcete kličkovat mezi ostatními. Určete si, kam má přijít například zahradní gril, který vám pomůže dotvořit teplé letní večery s přáteli chutným jídlem.

Zapomínat byste neměli ani na osvětlení, které bude dostatečné na to, aby osvítilo celé sezení. Vybírejte spíše teplejší tóny, které neoslňují, pouze dotváří atmosféru. Ze sezení by měl být jednoduchý přístup k domu, ale například i k bazénu. Rovnou z osvěžující vody můžete přejít jednoduše ke stolu a vychutnat si třeba svačinu nebo oběd. Pokud zvolíte vhodný nábytek (doporučujeme jednoznačně odolné dřevo), můžete navíc židle polohovat i jako lehátka a slunit se.

Jako dekoraci lze zvolit větší květináče kolem sezení, které ho opticky oddělí od zbytku zahrady. Pokud si troufáte, můžete ho obehnat menšími záhonky s květinami, nebo třeba keři.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *