Jak pěstovat orchideje bez půdy? Jednoduše

Orchideje

Krásně kvetoucí orchideje jsou snem i realitou mnohých z nás. Pokud patříte mezi první skupinu lidí, která spíše o takto krásných rostlinách sní, jste určitě na správném místě. My se totiž v následujících řádcích zaměříme na to, jak pěstovat orchideje bez půdy a také na jakousi první pomoc orchidejím, která by měla přijít v době, kdy je těmto krásným květinám ouvej. Stačit vám budou běžné věci, které máte určitě doma.  

Pěstování orchidejí bez půdy

Jasně, chce to trochu odvahy, nic není tak jednoduché. Přesto ale může přinést pěstování orchidejí bez půdy kýžené ovoce. V první řadě je třeba rostlinu dokonale očistit od samotného substrátu. Následně si přichystáme skleněnou nádobu, třeba zavařovací sklenici, a na její dno nalijeme obyčejnou vodu. Orchidea se do ní ponoří pouze v části, kde má kořeny. Uvadlé listy rostliny se většinou vzpamatují již za den a za dva týdny nasadí rostlinka do puků. 

Orchideje Orchidej: Foto Pixabay

Jednoduchý záchranný elixír pro orchideje

Určitě není od věci zvolit také nějakou směs, která dokáže orchideje velmi rychle probudit k životu. Zahraniční video kanály přichází s různými zajímavými metodami. Toto je jedna z nich. Potřebovat k ní budete pouze pár ingrediencí, které najdete bezesporu doma. Konkrétně se použije aspirin, česnek a voda.

Jak vyrobit záchranný prostředek pro orchideje

Vůbec nic složitého. Prvně oloupeme česnek a nakrájíme ho nadrobno. Dáme ho do malé sklenice a zalijeme vodou. Směs se nechá den odležet, scedí se a poté se přidá 1 aspirin, jenž se v ní rozpustí. Zálivka se aplikuje na všechny orchideje. Buď můžete rostliny v zemině zalít, nebo je přímo v samotné směsi namočíte a necháte. Po nějakých 15 dnech by mohla orchidej kvést.     

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk, ireceptar.cz

 Orchidej: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.