Jak na zimní péči o sítě proti hmyzu

Sítě do oken, dveří, altánových vstupů apod. jsou velmi účinným způsobem, který zabrání vniknutí nežádoucího hmyzu až do našich příbytků. Jsou mnohem výhodnější, než častěji používané repelenty, protože nemají negativní dopad na zdraví a navíc jejich pořízení vyjde v konečném součtu po finanční stránce mnohem výhodněji.

Sítě proti hmyzu jsou v našich podmínkách využitelné během 8-9 měsíců z celého roku. Během jara a podzimu účinné brání náletům obtěžujícího hmyzu a na podzim navíc zamezují stěhování pavouků a členovců do vyhřátého bytu. A co s nimi udělat během zimní sezóny?

Vcelku nezáleží na tom, zvolíte-li do svých oken či dveří sítě napevno zasazené nebo dáte přednost jejich rolovacím variantám. Důležitý je především zvolený materiál, který vám v budoucnu ušetří mnohé starosti s péčí a úklidem.

Jak udržovat sítě proti hmyzu

Síťovina vyrobená ze sklolaminátového vlákna potaženého odolným plastem patří k nejodolnějším výrobkům na trhu. Skvěle snáší výkyvy teplot i další vlivy počasí. Nevadí jí déšť ani vítr.

Sítě proti hmyzu téměř nevyžadují údržbu. O běžnou očistu se postarají obvyklé klimatické srážky. V případě znečištění je stačí opláchnout vlažnou vodou s roztokem saponátu a nechat uschnout. Do ruky můžete vzít také jemný kartáček, který se postará především o mrtvá tělíčka hmyzu nebo přilepené rostlinné zbytky. Větší množství stečené vody z parapetů a rámů ale odstraňujeme okamžitě.

Na zimu je prakticky není nutné sundávat, ale pokud chcete prodloužit jejich životnost řádově i o několik let, raději je před příchodem mrazů demontujte.

Jde to snadno. Pamatujte si ale, že sítě proti hmyzu je třeba skladovat ve vodorovné poloze. Nebudou se potom tak kroutit a snadněji je v případě potřeby připevníte zpět. Žádnou další údržbu již nepotřebují.

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)