Konopná semínka nabíjí mozek

Konopná semínka

Superpotraviny doslova hýbou světem. Není se čemu divit, jelikož obsahují spousty lidskému tělu prospěšných látek. Většinou se shání semínka různých plodin, které rostou za hranicemi naší země. Je to škoda, protože i u nás se některá semínka sklízí také. Typickým příkladem je třeba konopné semínko. Stačí si dát pouze třeba bílý jogurt s hrstí těchto semínek a získáte doslova gejzír vitamínů, minerálů a zdravých tuků. To ale určitě není všechno…

Maximální síla v minimální velikosti

Konopné semínky je doslova miniaturní. Prakticky velikostí připomíná špičku nehtu. Jedná se o semínko pocházející z technického konopí. Není se tak třeba obávat, že byste si pořizovali něco ilegálního. V samotném semínku se nachází pouze stopové množství THC, tedy oné známé psychoaktivní látky. Rozhodně od konopného semínka nemůžete čekat žádné povyražení a nekonečný úsměv. Vaše tělo semínka ale ocení.

Bílkoviny a omega mastné kyseliny

Konopná semínka patří mezi nedílnou součást jídelníčku vegetariánů i veganů. Ti potřebují konzumovat velké množství bílkovin. Jen pro dokumentaci, ve 30 g konopných semínek se nachází 9 gramů bílkovin. Jinak jsou základním stavebním kamenem konopných semínek také aminokyseliny. Těch se v nich nachází až 20! 8 se řadí mezi esenciální, jež si lidské tělo samo v žádném případě nevyrobí. Nachází se v potravinách živočišného původu, jako jsou vejce, maso, mléko, sýry a další. Konopná semínka mají také ideální poměr omega-3 a omega-6 kyselin. Právě ony ochraňují srdce a cévy. Posilují mozek a dokážou zvýšit správný cholesterol. Zdravý je především poměr mezi zmiňovanými kyselinami.

Konopná semínka

Foto: Pixabay

Seženete je loupaná, nebo neloupaná

V obchodech se zdravou stravou si lze zakoupit konopná semínka loupaná nebo neloupaná. V neloupaných se nachází větší množství vlákniny, jež je pochopitelně ukrytá i ve slupce. Obtížněji se ale takováto semínka konzumují. Musí se namočit cca na 10 hodin do vody. Loupané semínko se nenamáčí a i tak obsahuje dostatek prospěšných látek. Optimální množství pro denní konzumaci jsou 2 lžíce. Dát si je lze do smoothie, jogurtů, salátů nebo kamkoli jinam.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.