Jak kočka projevuje lásku? Pár známek existuje

Kočka

Říká se, že kočky jsou falešné. Majitelé těchto mazlíčků s tím ale rozhodně nesouhlasí. Přišli s tvrzením, že kočka je dokonce schopná dát vám najevo lásku. Jak to poznáte? Hledejte následující vzorce chování u své kočky!

Oční kontakt

Zatímco oční kontakt s některými divokými zvířaty je nežádoucí, protože toto zvíře by si to mohlo vyložit jako agresi, u kočky to neplatí. Ve skutečnosti pomocí očí dává váš mazlíček „kočičí polibek“. Tento stav nastává tehdy, když se svou kočkou navážete oční kontakt a ona pomalu přivírá a otvírá oči. Kočka toto dělá prý jen s člověkem, kterého bezmezně miluje a důvěřuje mu.

Kočka

Foto: Pixabay

Narážení hlavou

Někdy k vám kočka přijde a narazí do vás hlavou. Častokrát ji za to pohladíte, což je správně. Toto narazení hlavou nebo otření se tvářemi o vás má spojitost s obdobím, kdy byla kočka ještě mladým kotětem. Narážela tak do ostatních koťat i do své kočičí mámy. Pokud do váš kočka takto naráží a otírá se o vás tvářemi, chápejte to proto nikoli jako útok, ale jako projev náklonnosti a láska. Kočka vás chce „označit“ svým pachem.

Olizování

Kočky o sebe velice pečují, aby měly krásný kožich. Pokud tuto svou péči rozšíří i na svého majitele, opět mu tím dávají najevo svou lásku. Taková kočka se od vás jistě nechá učesat, protože vám důvěřuje a péči o kožich vám ráda svěří. Vydržet olizování od kočky je poměrně těžké, protože kočky mají velmi drsný jazýček. Snažte se nereagovat podrážděně.

Hnětení

Pokud jste měli možnost sledovat, jak kočka krmí svá koťata, mohli jste si všimnou, že tato koťata předními tlapkami mačkali oblast matčina břicha. I po ukončení kojení takto mohou kočky „hníst“ předníma nohama. Přináší jim to uspokojení a pocit bezpečí. Kočka, která takto „hněte“, je spokojená. Může to dělat i na vás. Opět to nemusí být příjemné, protože někdy bohužel připojí také drápky.

Ukázání břicha

Ať už kočka nebo třeba pes – pokud vám mazlíček ukáže břicho (například při hlazení), je to maximální projev důvěry. V tomto okamžiku jsou kočky natolik uvolněné, že už to víc ani nejde. Pozor! Nejedná se o pobídku, abyste je po břichu hladili! To by vás pak kočka mohla pokousat.

Mňoukání a předení

Pokud na kočku mluvíte a ona vám krátce zamňouká v odpověď, cítí se pohodlně. Předení je obecně znamením, že je kočka blažená. Kočky předou, když je hladíte.

Kočičí pozdrav

Když přijdete nebo se naopak vrátí kočka zvenku, vítá vás tak, že prochází mezi vašima nohama a stáčí ocas okolo vašich nohou. Často u toho mňoukají. Takto vítá kočka svého milovaného páníčka. Někdy tak ale mohou dávat najevo také to, že mají hlad nebo potřebují čerstvou vodu.

Zdroje info:

https://www.dumazahrada.cz/clanek/jak-poznat-ze-vas-ma-kocka-rada-20220927.html

https://www.petmd.com/cat/behavior/does-my-cat-love-me

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!