Jednoduchý trik proti klíčení mrkve, se kterým vaše zásoby vydrží až do jara

Mrkev

Jednoduchý trik proti klíčení mrkve. Obvykle mrkev skladujeme v písku. Tak si udrží svou chuť a především nebude vysychat. Pokud však už předem tušíte, že byste mohli mít s klíčením krve ve sklepě problémy, vezměte si k ruce další trik.

Vyzrajte na klíčení mrkve

Už naše babičky totiž věděly, jak se o mrkev starat tak, aby nikdy zaručeně nevyklíčila. A na stejné fígle můžete jednodušeji vsadit i vy. Opravdu na nich není nic složitého, stačí se jen inspirovat moudrostí našich předků. A jaký je tedy ten jednoduchý trik proti klíčení mrkve? Ten spočívá v tom, že mrkvi jednoduše odříznete špičku – a bude po klíčení.

Foto: Pixabay

Jak zpracovat naklíčenou mrkev

Pokud jste však o tomto triku nevěděli a mrkve už jste uskladnili v písku nebo třeba v novinách, pak už nejspíš touto dobou na naklíčené kousky narazíte. Doporučujeme je mezi úrodou nenechávat – naopak. Dejte je stranou od ostatních a co nejrychleji je zpracujte. Pokud právě nepotřebujete tak velké množství mrkve na vaření, pak ji jednoduše uskladněte v mrazáku. Oškrábejte ji a nakrájejte na kolečka nebo nastrouhejte.

Na co si ještě dát pozor

Bude se vám později mnohem lépe používat. Jen nezapomeňte množství mrkve do sáčků dávkovat asi ve velikosti jedné porce. Není nic horšího, než později rozbíjet neforemnou oranžovou hroudu. A nezapomeňte na to, že mrkev nemusíte používat jen pro přípravu pokrmů. Poslouží i jako šikovný pomocník proti přepalování oleje. Když totiž vložíte její kolečka do rozpáleného oleje, dokážou z něj vytáhnout škodliviny, takže se nepřepálí.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/brambory-skladovani-30001103.html, https://www.prostreno.cz/krok-za-krokem/clanky/22397/Brambory-Jake-triky-s-nimi-jeste-neznate, https://www.vitalia.cz/clanky/jak-skladovat-brambory-aby-nevyklicily/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)