Epsomská sůl do vaší zahrady: poznejte způsoby jejího využití

Sůl

Epsomská sůl je již dlouho známá pro své aromaterapeutické účinky. Velmi dobře ji znají pravidelní návštěvníci welness center nebo také lidé, kteří si rádi připravují domácí relaxační kosmetiku. Epsomská sůl má celou řadu pozitivních vlastností pro lidské tělo. A i když se na ni po několik let zapomenulo, dnes se opět vrací v plné sílá. Někdy ji označujeme také jako hořká sůl nebo síran hořečnatý.

Složení epsomské soli

Obsahuje více než 9 % čistého hořčíku a asi 12 % čisté síry. To z této soli dělá velice zajímavý produkt, který není vhodný pouze do relaxační koupele.

Kde se epsomská sůl používá?

Kromě toho, že si ji lidé přidávají do horké koupele, můžete ji využít také při jiných kosmetických úkonech. Vhodná je například k výrobě peelingu celého těla. Nemusíte ji ani s ničím míchat, stačí, když si vezmete hrstku soli a vmasírujete ji do celého těla. Odstraní to odumřelé buňky a prokrví vaši pokožku. Je to skvělé pro zdravý a mladiství vzhled vaší pokožky. Epsomskou sůl můžete smíchat s vazelínou a pro navonění několik kapek levandulového esenciálního oleje. Takový peeling odstraní odumřelou pokožku.

Epsomská sůl

Foto: Pexels

Po bodnutí hmyzem

Epsomská sůl má také uklidňující účinky. Pokud vás bodne komár nebo jiný hmyz, rozmíchejte 2 lžíce epsomské soli ve sklenici s vodou. Do této směsi namočte ručník a přiložte na postižené místo.

Čištění obličeje

Prostřednictvím epsomské soli můžete také očistit svou pleť. Smíchejte půl čajové lžičky soli s oblíbeným prostředkem na mytí obličeje. Krouživými pohyby vmasírujte do pokožky. Poté si opláchněte obličej studenou vodou a osušte.

Epsomská sůl v zahradě

Hořčík a síra, které jsou zastoupeny v epsomské soli, mohou napomoci rychlému růstu rostlin, dosažení většího množství květů a ovoce. Taktéž můžete s pomocí této soli odstrašit šneky ze své zahrady – můžete sůl nasypat kolem rostlin, kde si šneky a slimáky nepřejete. Síran hořečnatý působí také jako insekticid. Ochrání vaše rostliny před různými škůdci – rozmíchejte sůl s vodou a pomocí láhve s rozprašovačem aplikujte na listy rostliny.

Zdroj: https://porady.interia.pl/ogrody/news-niesamowite-zastosowania-soli-epsom,nId,4910078

Foto: Pexels

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!