Tuhle exotickou krásku zná pod českým jménem málokdo. A ještě méně lidí ví, jak ji správně pěstovat

Pokud hledáte exotickou a barevnou ozdobu záhonů, pak jste již na tuto letničku nejspíš narazili. Latinsky se jí říká Celosie a na prvních pohled dokáže zaujmout „klasy“ zářivých květů. A navíc roste i tam, kde se jiným rostlinám ani trochu nedaří.

České jméno této květiny tuto její vlastnost navíc skvěle vystihuje. Znát ji tak můžete i jako nevadlec. A opravdu téměř celé léto neuvadá – stále neúnavně kvete, a to od června až do září. Musíte jen splnit několik opravdu jednoduchých podmínek.

Miluje teplo a sucho, jinak se mu nedaří

Nevadlec je mezi letničkami skvělou výjimkou co do podmínek, které potřebuje. Ze všeho nejvíce mu totiž vyhovuje sucho a teplo. Téměř ho nemůžete umořit nedostatkem vláhy, ovšem naopak na její nadbytek reaguje rychlým úhynem. Vždy ho proto sázejte do lehké a dostatečně odvodněné půdy.

Foto: Pixabay

Pokud ho budete chtít vysazovat na jaře, pak si pamatujte, že do země by neměl přijít dříve než v polovině května. Brzké ranní mrazíky mu totiž vadí. Ovšem po Zmrzlých už si může na vaší zahrádce hovět zcela bez problémů.

Zcela bez péče se nevadlec přece jen neobejde

Pokud si však myslíte, že tuto květinu stačí na jaře jen vysadit a dále se o ni nestarat, pak se opravdu pletete. Nevadlec je totiž v tomto směru přece jen o něco náročnější. Potřebuje především správné hnojení. To by mělo během sezóny přicházet každých 14 dní.

Dbejte na to, aby byla použity přípravky s dostatkem dusíku, které tato letnička pro svůj rychlý a bujný růst potřebuje. Pokud hnojení opominete, dočkáte jen malého množství květů, jež se vyvinou za zažloutlých a nevzhledných listů. A to by byla rozhodně škoda.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://living.iprima.cz/zahrada/jak-pestovat-nevadlec-letnicka-miluje-slunce-teplo-sucho, https://living.iprima.cz/zahrada/jak-pestovat-nevadlec-letnicka-miluje-slunce-teplo-sucho

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)