Eliminujte nepříjemné zápachy v domě jednou provždy

Každý domov má svou jedinečnou vůni. Některé prostory ale voní lépe a jiné naopak hůře. Někdy se bohužel stává, že i zcela čistý dům nevoní tak, jak byste si přáli. Pokud je zde například kočičí toaleta, musíte toto aroma přebít příjemnou vůní.

Pročištění odpadu

Máte pocit, že nejvíce zapáchá vaše kuchyň nebo snad koupelna? Nelibá vůně se může linout přímo z odpadu. Přičichněte proto ke dřezu nebo umyvadlu, abyste se ujistili. Pokud se vaše obavy potvrdí, nastrouhejte do odpadu trochu mýdla s vůní citronu. Pak ho jen pořádně propláchněte teplou vodu. Podobně účinná je také jedlá soda.

Osvěžte koberce

Textilní koberce mají značnou nevýhodu. Pohlcují totiž stejně jako další textilie v bytě všechny okolní pachy. Pokud máte například koberec v kuchyni nebo v obýváku, který je spojen s prostorem, kde se vaří, může po čase začít zapáchat. Posypte jej opět sodou a nechte nějaký čas působit. Pak posypaná místa vysajte a uvidíte rozdíl.

Soda

Foto: Pixabay

Odpadkový koš

Zde není jiná rada, než odpadkový koš pravidelně vynášet. Kosti, maso, hnijící zelenina a další zbytky již po jednom dni opravdu zapáchají. Tady nepomůže žádná vůně, jen správná prevence a pravidelné vynášení odpadků. Jen tak budete mít jistotu, že se vaše návštěva při vstupu do bytu nechytí za nos.

Jednoduché a levné řešení

Pokud nechcete investovat do drahých a chemických vůní do bytu, zkuste svůj dům provonět vařením. Do hrnce s vodou nasypte hřebíček, pomerančovou kůru a další vonné koření. Takovou směs vařte klidně několik hodin a uvidíte, jak příjemné prostředí doma vytvoříte.

Dobře větrejte

Poslední a velmi jednoduchou radou je větrání. Myslete na to, že otevřená okna k vám domů přinášejí nejen čerstvý vzduch, ale také odvádějí zápach. Peřiny proto nechtě větrat, otevřete dokořán každé okno a uvidíte, že po pár dnech bude váš byt nebo dům vonět jako nový.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.vladcemopu.cz/blog/jak-na-cisteni-odpadu/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)