Druhy angreštu: Který je ten nejlepší?

Angrešt patří mezi nejoblíbenější ovoce, které my Češi na zahradě pěstujeme. Pokud ho na své zahradě ještě nemáte, můžete být zaskočeni rozsáhlou nabídkou odrůd. Který ze všech druhů angreštů zvolit? Existuje jich přece takové množství, je poměrně obtížné se v tom zorientovat. Proto vám představíme krátkého průvodce.

Angrešt bílý nádherný

Jedná se o středně ranou odrůdu, která má sladkokyselou chuť. Tato odrůda je poměrně nenáročná na polohu i půdu, přesto plodí hojně. Můžete ji pěstovat jako keř i ve stromkové formě. Další výhodou této odrůdy je odolnost proti antraknóze.

Angrešt Dekor

Tato odrůda je taktéž středně raná. Ačkoli není potřebné pěstovat více druhů angreštu na jedné zahradě, doporučuje se to. Slupka plodů tohoto angreštu je zelená s nádechem dobíla. Pravidelná úroda je poměrně bohatá, plody mají sladkokyselou chuť. Angrešt Dekor roste ve stromkovém tvaru.

Angrešt Invicta

Tento angrešt patří mezi rané odrůdy, které mají sladkou chuť. Plody se vyskytují pravidelně, úroda je velká. Je vysoce odolná proti napadení hnědým padlím.

Angrešt Karmen

Tato středně raná až pozdní odrůda má červené, středně velké plody. Bobule jsou mírně ochmýřené a mají středně silnou slupku. Angrešt Karmen je plodný, úroda je téměř pravidelná. Chuť plodů je sladkokyselá.

Angrešt

Angrešt Darek

Středně pozdní odrůda Darek má žluté plody s nádechem do zelena. Jedná se o odrůdu, která je odolná proti padlí. Chuť plodů je sladkokyselá, aromatická. Tato odrůda potřebuje každoroční prořezání, aby nedošlo k vylamování silných výhonů.

Angrešt Rixanta

Plody jsou zelenožluté s jemně navinulou chutí. Jedná se o německou odrůdu, která je poměrně nová. Úroda je ale pravidelná a poměrně bohatá. Pokud ji uchráníte před jarními mrazíky, vydrží vám dlouho. Odolnost proti padlí je velmi vysoká.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!