Domácí hnojivo pro orchideje si vyrobíte sami: Porostou dokonale

Orchideje

Exotické krásky, které dokáží ozdobit parapet víc než kdejaké jiné květiny, se pyšní obrovské popularitě. A my se rozhodně nedivíme, protože nejeden kolemjdoucí se po takové rostlince ohlédne. Její pestrobarevné květy okouzlí každého z nás a my jim nemůžeme odolat, a tak si je pořídíme domů, aby zdobily i naši domácnost. Ovšem orchideje vyžadují speciální péči, kterou jim musíme poskytnout, aby krásně kvetly. Někdy se stane, že květina začne chřadnout a ztrácet své květy. V takové situaci bychom měli sáhnout po hnojivu, které je účinné a navrátí rostlině její půvab. O jaké hnojivo jde?

Domácí drožďové hnojivo pro orchideje

Kvasnice obsahují vitamin B, beta glukany, rostlinné hormony, hořčík, draslík a jsou přínosem nejen pro orchideje, ale i pro naše zdraví. Nejedna žena vám může prozradit, jaké účinky poskytují pleti či vlasům. Využití mají tedy široké. Stejně jako vyživí naši pleť, vyživí také kořeny orchidejí, které lépe přijímají vodu, minerály, také lépe odolávají chorobám, a co je nejdůležitější, je fakt, že podpoříte zdravější a bohatší kvetení a růst. Připravit si můžete hned dvě varianty hnojiva. Obě fungují skvěle, ale s tím rozdílem, že jedna bude rychlejší a druhá potrvá o něco déle.

Droždí

Droždí: Foto Pixabay

Pomalé domácí hnojivo

Samozřejmě můžete zajít do zahradnictví a tam koupit hnojivo určené přímo pro orchideje. Na druhou stranu můžete také ušetřit, myslet na životní prostředí a hnojivo si připravit. Kostka droždí stojí do patnácti korun, což je oproti jinému přípravku opravdu málo. Připravte si tyto suroviny:

  • 1 kostku droždí
  • 500 ml teplé vody
  • 4 polévkové lžíce cukru
  • 4 litry převařené a vychladlé vody (použít můžete také dešťovou vodu)

Nyní stačí rozdrobit droždí, přidat cukr a půl litru teplé vody. Jakmile se veškeré suroviny rozpustí, nechte je dvě hodiny odstát. Poté tekutinu smíchejte se čtyřmi litry odstáté či dešťové vody. Připravte si velký kýbl a připravenou směs do něj nalijte. Odstavte na jeden týden do teplé místnosti a dle potřeby smíchejte s odstátou vodou v poměru 1:1.

Rychlé hnojivo pro orchideje

U rychlejší varianty si připravte 1,5 kostky droždí a 1,5 litrů teplé vody. Kvasnice rozdrolte do vody a míchejte. Nechte přibližně jednu hodinu odstát a následně do roztoku namočte květináč s orchidejí. Množství můžete také zvýšit, záleží jen na vás, kolik máte rostlin. Nezapomínejte, že se žádná orchidej nezalévá, nýbrž namáčí.

https://melnicky.denik.cz/zahrada/hnojeni-kvasnicemi.html

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/orchideje-hnojivo-drozdi-20300529.html

Orchideje: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.