Chcete dopřát sazenicím levnou a efektivní výživu? Stačí obyčejný škrob

Sazenice

Mnozí z nás už mají za oknem spousty krásných sazenic, na které je radost pohledět. Není se čemu divit, vždyť vypěstovat si vlastní zeleninu od semínka bezesporu stojí za to. Jednak se budete bavit, jednak také ušetříte nemalé peníze. Sazenice v zahradnictvím nepatří mezi zrovna levné záležitosti. Tak jako tak je velmi důležité, aby si sazenička vybudovala pořádný kořenový systém a byla silná. Potřebuje tudíž kvalitní výživu. Hodně důležitou roli v ní může hrát zdánlivě obyčejný škrob.

Zapomeňte na chemické přípravky

Jasně, v podpoře kořenového systému u mnohých sazenic může nepochybně pomáhat spousta různých chemických prostředků, které se běžně prodávají. Pevné a silné kořeny ovšem může zajistit i přidání obyčejného škrobu. Volit přitom můžete jak klasický kukuřičný, tak i bramborový, který obsahuje poměrně solidní porci fosforu. Rostliny mimo jiné potřebují také draslík a vápník.   

škrobFoto: Pixabay

Zemina také zvětší svůj objem

Když přidáme do podkladu ještě škrob, můžeme počítat s tím, že zemina dokáže zvětšit svůj objem k tomu, aby absorbovala větší množství vlhkosti. To se vám bude také nesmírně hodit, jelikož rostliny dostanou větší množství vody, která bude navíc velmi efektivně rozdělována. Podívejme se tedy podrobněji na to, jak samotný škrob u sazenic co možná nejlépe využít. Nejde o nic složitého.

SazeniceFoto: Pixabay

Využití škrobu u sazenic

V první řadě je třeba říct, že potřebovat budete pouhou jednu lžičku škrobu na květináč o objemu 500 ml. Ideální je kokosový substrát, ale volit můžete i jakýkoli jiný. Odebere se horní vrstva substrátu o tloušťce zhruba 2 cm a následně přidá škrob, jenž se rozloží co možná nejrovnoměrněji a zlehka vmíchá do půdy. Poté je třeba přikrýt vrstvu škrobu zbytkem substrátu a pořádně zalít. Rostliny budou bezesporu silnější.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay  

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.