Zvyky, které byste v ložnici měli přestat dělat

Ložnice

Ložnice je místem, kde trávíme každou noc spánkem. Protože bychom měli spát minimálně osm hodin, dá se říct, že v této místnosti strávíme asi třetinu svého života. Někdy se v této místnosti ale dopouštíme zásadních chyb, které škodí našemu zdraví. To se může ucpaným nosem po ránu, dlouhotrvajícím kašlem a jinými respiračními obtížemi. Některé naše zvyky jsou natolik škodlivé, že mohou narušit kvalitu našeho spánku.

Vysávání jednou za týden

Většina lidí obvykle vysává v ložnici jen jednou za týden. To je ale naprosté minimum, které nemusí stačit. Odborníci doporučují, že počet vysávání za týden by měl odpovídat počtu členů domácnosti. Do tohoto počtu bychom měli zahrnout i domácí mazlíčky. To znamená, že pokud jsou v domácnosti dva dospělí, jedno dítě a pes, měli bychom vysávat čtyřikrát za týden. A to zejména tehdy, když máte v ložnici koberce. Vysávat bychom přitom měli opravdu pečlivě – a to nejenom koberce, ale také matrace a škvíry mezi nábytkem.

Ložnice

Foto: Pixabay

Výměna ložního povlečení jednou za měsíc

Opět platí, že ložní prádlo nevyměňujeme tak často, jak by se slušelo. Odborníci říkají, že vhodným časovým obdobím pro výměnu ložního prádla je jeden týden. Každý týden bychom si tedy měli určit den, v rámci kterého převlékneme své postele. „Špinavé“ povlečení bychom měli vyprat na minimálně 60 °C a umožnit horký způsob sušení.

Zapomínáte na prašná místa

Při úklidu bychom neměli zapomínat na taková místa, která jsou náchylná k „chytání“ prachu. Jedná se například o lustrylustry, okenní parapety, horní části skříní nebo oblast pod postelí. Na takových místech je velice snadné uchycení prachu. Zbavit se ho je ale mnohem problematičtější.

Pravidelná očista speciálních zařízení

Zvlhčovače nebo čističky vzduchu jsou dobrým nápadem pro zlepšení kvality ovzduší v místnosti. Aby správně fungovaly, je ale třeba se o ně náležitým způsobem starat. Pravidelně je čistěte, a to nejen zevně, ale také vnitřně. Pravidelně měňte jejich filtry a starejte se o ně v souladu s návodem, který jste dostali s koupí tohoto přístroje od výrobce.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/toxicity-experts-on-bedroom

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!