Využití alobalu na mnoho způsobů: Tyto vás ještě nejspíše nenapadly

Alobal

Využití alobalu na mnoho způsobů: Alobal máme doma asi úplně všichni. Většina z nás jej používá třeba při pečení nebo jako obalový materiál. Má ale mnoho dalších použití, o kterých se bohužel tolik neví. Kromě toho, že se hodí jej mít v kuchyni, může třeba dobře posloužit také při praní a žehlení.

Jak pomůže při žehlení?

I když už se dnes spousta materiálů žehlit nemusí a stačí je jen vyvěsit, aby bylo prádlo hezky rovné, košile nebo jiné formální oděvy si stále vyžadují přežehlení. Pokud si pod potah žehlícího prkna dáte alobal, bude žehlení ihned mnohem snazší. Alobal má totiž skvělé výhřevné vlastnosti a pomůže tomu, aby se prádlo rychleji a lépe prohřálo. Díky tomu bude žehlení rychlejší a vy s ním strávíte polovinu času.

Foto: Pixabay

Hodí se i do pračky

Při praní vhoďte do pračky dvě kuličky alobalu. Pomůže z prádla odstranit statickou elektřinu a dokonce i vlasy nebo chlupy. Skvělá je také kombinace s octem. Prádlo se tak přepere, dostanou se z něj bakterie a bude prakticky jako čerstvě vyprané. Je ovšem důležité ho po tomto procesu dát co nejrychleji pořádně vysušit, jelikož právě vlhké prostředí je zodpovědné za vznik bakterií, jež prádlu škodí.

A jak rychle byste měli vytáhnout mokré prádlo z pračky? Přestaňte dělat chyby a ušetříte. Nezapomeňte, že čím déle v pračce zůstane, tím větší je riziko jeho zmačkání, páchnutí apod. Alobal s octem však dokáže podle některých hospodyněk dobu nutnou pro vyjmutí prádla z pračky trochu prodloužit.

Zdroj: https://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-jak-na-to/345892/10-tipu-jak-vyuzit-alobal-nabrousi-nuzky-ulehci-zehleni-a-vycisti-koupelnu.html, https://living.iprima.cz/bydleni/alobal-pouziti, https://www.homeincube.cz/alobal-ma-mnohem-vic-funkci-nez-si-mysleli-jej-muzete-vyuzit-i-vy/, https://carujeme.cz/18-neobycejne-chytrych-vyuziti-alobalu/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)