Psí chlupy všude! Zbavte se jich jednoduchými metodami

Pes

Psí chlupy mohou být opravdu otravné. Jsou na gauči, na podlaze a dokonce i uvnitř nábytku. Není jednoduché se jich zbavit, protože zejména na některé textilie se doslova „lepí“. Můžete uklízet každý den, a stejně vždycky najdete další místo, kde se nachází. Uvolněná psí srst může být nepříjemná také pro vaši návštěvu, která si z vaší domácnosti odnese spoustu chlupů na svém oblečení. Takže je zapotřebí zjistit si, jak se chlupů zbavit co nejefektivnější.

Psí chlupy pohltí vysavač

Vysavač je asi nejběžnější metodou, kterou se chlupů zbavujeme. Nemusí být ale nejúčinnější, protože dostat chlupy z některých povrchů není jednoduché. Pomoci může pravidelné kartáčování domácích mazlíčků, protože většina uvolněných nebo teprve se uvolňujících chlupů zůstává na kartáči a nedostane se tak ze zvířete dolů.

Pes

Foto: Pixabay

Čistící kartáč na oblečení a chlupy

Další osvědčeným způsobem jsou lepivé válečky, které na sebe přilepí chlupy. Jsou vcelku efektivní, i když je poměrně pracné tímto způsobem sesbírat velkou plochu. Jsou skvělé například na oblečení. Podobný kartáč si můžete vyrobit i z lepicí pásky – omotejte ji kolem rukojeti koštěte tak, aby byla lepivou stranou nahoru. A pak už jen stíráte chlupy.

Gumový smeták či stěrka

Gumový smeták nebo gumová stěrka mohou být dobrými pomocníky při odstraňování chlupů. Ideální je, když má smeták jak štětiny, tak také stěrku. Tímto způsobem můžete snadno sesbírat psí chlupy na jedno místo, odkud je vysajete. Stejným způsobem může jako první pomoc zafungovat bota s gumovou podrážkou. Takto můžete sesbírat chlupy například v autě. Ujistěte se, že bota je suchá a čistá.

Gumové rukavice zachytí 98 % chlupů

Tento trik se používá zejména na chlupy na nábytku. Jednoduše jedete rukou oblečenou v rukavici jedním směrem a zjišťujete, jak se chlupatá koule u vaší rukavice zvětšuje.

Suchá houba setře vše

Jeďte suchou nebo mírně navlhčenou houbou po nábytku či gauči a sbírejte všechny chlupy, které vám přijdou do cesty. Stejně může pomoci také suchý zip. Využít můžete i ten, který se nachází na klasických natáčkách na vlasy.

Prevence před chlupy

Chlupů se nikdy zcela nezbavíte, můžete ale učinit několik opatření, které vám úklid usnadní:

  • Pořiďte si pratelné potahy.
  • Místo koberců volte podlahy ze dřeva nebo dlaždic (měkké povrchy poškrábá, koberec chytá chlupy).
  • Na úklid se hodí utěrky z mikrovlákna, která srst snadno zachytí.
  • Schovejte si oblečení do skříně, nenechte je povalovat venku.
  • Šampony pro psy mohou pomoci proti línání.
  • Kvalitní krmivo může minimalizovat nadměrné vypadávání chlupů.

Zdroje info:

https://dogtime.com/how-to/home-cleaning/3487-get-pet-hair-off-and-out-of-your-home

https://www.puppyleaks.com/tips-cleaning-dog-hair/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!