Pavouci se k vám domů už nenastěhují. Odradí je šikovně použitý citron nebo levandule

pavouk

Pavouci se k vám domů už nenastěhují. Odradí je šikovně použitý citron nebo levandule – stačí jen vědět, jak na to. Téměř v každé domácnosti je setkání s pavouky zcela běžné. I když jsou tito nevšední tvorové obecně neškodní a prospěšní, protože pomáhají kontrolovat nežádoucího populace hmyzu, život s nimi nemusí být pro každého tím nejpříjemnějším zážitkem.

Vzniká tedy dilema – jak se můžeme pavouků zbavit, aniž bychom jim ublížili? Naštěstí existují dvě účinné a bezpečné metody, jak s těmito nevítanými hosty bojovat.

Ukliďte si svůj prostor

Pavouci mají tendenci se usazovat v domech, které jsou přeplněné a neuklizené. Proto je jedním z nejjednodušších způsobů, jak zabránit jejich přítomnosti, udržování čistého a uspořádaného prostředí. Pravidelně své obytné prostory čistěte a uklízejte, abyste snížili úkryty pavouků a minimalizovali jejich šance na usazení.

pavouk

Foto: Pixabay

Repelent s tou správnou vůní proti pavoukům

Zajímavým a méně známým faktem je to, že pavouci mohou být odehnáni určitými vůněmi. Tea tree, máta, eukalyptus, citrusy – to vše jim právě nevoní. K vytvoření roztoku odpuzujícího pavouky budete potřebovat 15 kapek některého ze zmíněných esenciálních olejů a 800 ml vody. Smíchejte kapky esenciálního oleje s vodou a vytvořte voňavou směs, která udrží pavouky na uzdě.

Jakmile si připravíte roztok esenciálního oleje, je čas jej strategicky použít k odpuzování pavouků. Identifikujte oblasti ve svém domě, kde se často vyskytují, jako jsou rohy, praskliny a štěrbiny. Tyto oblasti důkladně ošetřete roztokem esenciálního oleje pomocí rozprašovače nebo hadříku.

Aroma esenciálních olejů působí jako přirozený odstrašující prostředek, díky čemuž budou tyto prostory pro pavouky rázem mnohem méně lákavé. V důsledku toho je pravděpodobnější, že budou hledat útočiště jinde, mimo vaše obydlí.

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/vetrelci-s-osmi-nohami-utoci-aneb-jak-se-zbavit-pavouku-v-dome-27516.html, https://homebydleni.cz/novinky/znate-prirodni-triky-jak-z-domu-ci-sklepa-vyzenete-pavouky/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)