Kocovina může být poražena přírodními prostředky

Kocovina

Kocovina vzniká v důsledku toho, jak játra rozkládají alkohol. V takovém případě vzniká toxický acetaldehyd, který je důvodem běžných potíží, jako je bolest hlavy či nevolnost. Pokud se chcete vyhnout kocovině, neměli byste být levný alkohol, který obsahuje vyšší hladiny acetaldehydu. Také whisky, levná červená vína, ovocné brandy a tmavé destiláty mají více acetaldehydu. Chcete-li holdovat alkoholu, zaměřte se na čiré lihoviny, kvalitní červené víno aj.

Kocovina a bylinky

Některé bylinky obsahují antioxidanty, které jsou potřebné pro posílení funkce jater a správné procesy v nich. Některé bylinky dokonce pomáhají odbourávat alkohol z lidského organismu. Bylinky jsou pro kocovinu prospěšné také z toho důvodu, že mohou zrychlovat metabolismus a tím i celkový proces odbourávání alkoholu. Jiné zase mají účinky, které bojují proti bolestem, které se při kocovině vyskytují.

Kocovina

Foto: Pexels

Zázvor proti nevolnostem

Zázvor zahřívá organismus, čímž může napomoci rychlejšímu metabolismu. Kromě toho snižuje nevolnost a podráždění žaludku. Zázvor celkově napomáhá detoxikaci organismu. Můžete si jej dopřát například ve formě zázvorového čaje, který zároveň poslouží jako zdroj tekutin.

Kurkuma vs. kocovina

Žluté super koření si můžete dopřát ve formě zlatého mléka (mléko s kurkumou) či jej můžete přidávat do různých pokrmů, například rýžových. Kurkuma je známá svými protizánětlivými účinky. Bojuje také proti různým druhům bolesti. Má také přímý vliv na jaterní buňky, podporuje jejich regeneraci a opravu.

Chlorella opravuje játra

Chlorella je sladkovodní rostlina, která je prospěšná pro lidský organismus. Obsahuje spoustu chlorofylu, který naše tělo využívá různými způsoby. V souvislosti s kocovinou si chlorelly ceníme zejména proto, že opravuje tkáně v těle, a to včetně jaterních buněk. Kromě toho podporuje detoxikaci organismu, což znamená, že pomáhá vylučovat škodlivé látky z těla. Mezi ně patří i alkohol.

Máta, heřmánek, fenykl a rozmarýn vs. kocovina

Máta podporuje trávení, funguje ale také proti nevolnostem. Rozmarýn snižuje pocit únavy. Jestliže pociťujete nevolnost, můžete vdechovat vůni rozmarýnu. Také fenykl funguje proti nevolnostem a poruchám trávení. Vyzkoušejte jej ve formě čaje. Heřmánek funguje proti bolestem hlavy.

Zdroje info:

https://living.iprima.cz/zahrada-uzitkova-zahrada-prirodni-tipy-jak-lecit-kocovinu

https://www.pukkaherbs.com/be/fr/articles/9-hero-herbs-to-help-naturally-cure-your-hangover

Foto: Pexels

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!