Jak vybrat bazénový vysavač? Alternativy jsou v podstatě tři

Bazénový vasavač

Letní bazénová sezona právě začala a spousta lidí už má na zahradě bazén plný vody. Koupat už se ostatně dá, vždyť teploty už atakují pověstnou třicítku. Bazén ale nepředstavuje pouze radost. Musíte se o něj totiž adekvátně starat. Velmi důležité je především využití bazénové chemie a neustálé čištění vody. O to se pochopitelně stará především kvalitní filtrace. Neobejdete se ovšem ani bez vysavače. Jak vybrat ten správný, respektive jaké druhy bazénových vysavačů existují? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Klasické ruční vysavače

Jedná se v podstatě o jakýsi klasický kartáč, který je ukotvený na delší násadě. Na základě podtlaku pak nečistoty ze dna bazénu, na které s takovým bazénovým vysavačembazénovým vysavačem narazíte, putují přímo do sběrného vaku. Ten je zapotřebí pravidelně umývat, případně měnit. Provoz takovéhoto vysavače je velmi jednoduchý a vysát s ním lze fakticky jakýkoli bazén. U těch větších byste se ale hodně nadřeli. V těchto případech se vyplatí volit spíše poloautomaty nebo automaty. 

Poloautomatické bazénové vysavače

Membránové vysavače, jak jsou poloautomaty také často nazývány, jsou napojené prostřednictvím správné bazénové hadicebazénové hadice na filtraci bazénu. Tou prochází voda nasátá právě vysavačem. Ve filtraci se vyčistí a putuje čistá zpět do bazénu. Tyto vysavače jsou ideálně funkční v případě, že se napojí na filtraci o výkonu minimálně 4m3/h.

Automatické modely

Robotické vysavače, tedy jinak řečeno automatické modely, jsou typické tím, že precizně vyčistí veškeré plochy v bazénu. Nejezdí jen po dně, ale zvládnou bez problémů také stěny a schody. Disponují kvalitním tlakovým kartáčem, jenž se o pořádek v bazénu postará se vším všudy. U mnohých moderních modelů už je možné automaticky nastavit délku čistění, intenzitu a mnohé jiné parametry. Jinak tyto modely disponují také mikronovými koši, jež zachytí i ty nejmenší nečistoty.

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.